Kadıköy Tattoo | Profesyonel Kalıcı Dövme Stüdyosu Dövme Fiyatı Sormak İçin tıkla
 
Kadıköy Tattoo İnstagram Kadıköy Tattoo Facebook Kadıköy Tattoo Twitter Kadıköy Tattoo Google Plus Kadıköy Tattoo Tumblr Kadıköy Tattoo Pinterest
Kadıköy Tattoo İletişim
ADRES VE YOL TARİFİ İÇİN TIKLAYINIZ
 
Anasayfa Galeri Dövme Bakımı Dövme Makaleleri Piercing Dövme Ücretleri Studio BLOG İletişim
   
 
  • KADIKÖY TATTOO ÇALIŞMALARI
  • KADIKÖY TATTOO ÇALIŞMALARI
     PANO
  kadıköy dövme
 
   

Önemli Bilgiler

DÖVME VE STERİLİZASYON   DÖVME FİYATI NASIL HESAPLANIR ?

DÖVME ACISI NASILDIR ?

Dövme acısı hiç dövme yaptırmamış birisine tarif edilmesi imkansız sanırım, hafif elektrik çarpması veya tırnağınızı derinize sertçe sürtmesi gibi vb. Tarif etmesi zor, dövme yaptırılmadan bilinmez. Ama şuna emine olabilirsiniz ki dövme sandığınız kadar çok acımadığını belirtmek isterim. İlk defa dövme yaptıranların dövme iğnesi vucudlarına girdiğinde tepkileri "bu muydu ya ? ben bundan mı korkmuşum?" oluyor.

Dövme acıtmasının belli başlı sebepleri vardır;
1- Dövme bölgesi seçimi
2- Korku
3- Dövme makinesinin ayarının yanlış olması
4- Çok uzun seanslar
5- Acı toleransınızın çok düşük olması

1- Dövme bölgesi seçimi: Bazı belli başlı bölgeler acıtıyor evet, aslında dövme acısı kemikle pek alakalı olduğu söylenemez. Sinir uçlarının yoğunlaştığı bölgeler (el, ayak, avuç içi, ayak, ayak tabanı, koltuk altı ve koltuk altına yakın vb.. ) bölgeler hassas bölgedir. Kemiğe yakın bölgeler deri ve kemik arasındanki dokularının az olduğu eklemler, kaburga bölgeleride yine hassastır.

2- Korku: Kendinizi acıyacak diye şartlarsanız, acır ve hatta bayılabilirsiniz rahat olun. Beyninizde o acıyı abartmayın ne kadar rahat olursanız o kadar az acıyacaktır.

3- Dövme Makinesinin Ayarsızlığı: Dövme yapan kişinin bilgisizliğidir. Dövme makinesi doğru ayara sahip olmaması ve yalnış iğne kullanıldığında canınız fazlasıyla yanar ve dövmeniz gerçekten kanıyorsa o dövmeden pek birşey beklemeyin. Dövme boyunca üç veya beş damla kanamaktadır, daha çok akıyorsada dövmeci bozuntusu size ya derin çalışmakta yada yalnış iğne kullanmaktadır. İğnenin deriye girme derinliği maksimum 1mm kadardır. Tavsiyemiz profesyonel dövme sanatçısına yaptırmanızdır.

4- Uzun Seanslar: Büyük dövmeler doğal olarak uzun sürdüğü için acı hissi artmaktadır. Çünkü uzun süren dövme derisi tahriş olmuştur üzerine tekrar çalışıldığında acımaktadır. Büyük dövme çalışmaları normalde seansa bölünmektedir, örneğin çizğileri atılır daha sonrasındaki seansta içi boyanır yada gölgesi atılır. Üç saat ve üstü dövmeler seansa bölünmelidir üç saat sonrası dövme acısı dayanılmayacak kadar değildir ama rahatsız etmektedir.

5- Acı Toleransı: Herkesin acı eşiği farklıdır. Genelde bayanlar erkeklerden daha dayanıklı olduğunu söyleniyor, sonuçta doğum acısına dayanabilme savunmaya sahipler. Aynı bölgeye aynı dövme sanatçısı tarafından dövme yaptıran birisinin dövmesi acıdı diye sizin de dövmeniz acıyacak diye birşey yoktur.

Bence bu kadar insan dövme yaptırıyor, gerçekten acıyor olsaydı bu kadar yaygın olurmuydu dövme ?. Şuana kadar ben dövmeden korkuyorum diyipte dövme yaptıranların hiçbirisi dövmelerini yarım bıraktırmadı, çünkü sandığınız gibi bir acı değildir dövme.

DÖVME MAKALELERİ :

DÖVME FİYATLANDIRMASI (14.01.12, Gönderen: Şenol)

Dövme fiyatlandırması stüdiomuzda cm2 üzerine göre hesaplanmamaktadır. Dövmenin işçiliğine, rengine veya gölgesine, ebatına ve detayına göre fiyat verilmektedir. Sıgara paketi kadar orta dereceli zorlukta olan renkli dövme fiyatı ortalama 300 ile 500 arasında değişmektedir.

Devamını oku

 
DÖVME KAPATMA & YENİLEME (02.04.12, Gönderen: Şenol)

Dövme kapatma işlemi bir o kadarda geri dönüşümü olmayan birşeydir. Dövme sildirmeniz yerine bence şık ve güzel dövmeyle kapatmanızı öneririm. Çünkü dövme silme işleminde dövme yerine orada bi leke görüntü kirliği olabilir, günümüzde dövme silme sonuçları hiçbir zaman %100 değildir. Hatta bazen hüsranla bile karşılaşılabiliyor. Dövme kapatma yani Cover - Up işleminde kişiye özel dövme tasarımı uygulamaktayız. Unutmayınki dövme kapatmada ... Devamını oku

 
DÖVME STUDIO VE DÖVMECİ SEÇİMİ

(23.08.12, Gönderen: Şenol)

Hepimiz güzel dövme temiz dövme yani, iyi işçilikli dövme isteriz. Ancak dövme modelini tattoo stüdyolarında gezildiğinde daha ucuz fiyat alındığında orada yaptırılıyor. Günümüzde pahalı olan herşey güzeldir, kötü olanıda vardır illaki ama genellikle bu şekildedir. Dövme yaptırmadan önce dövme sanatçınızın portfolyosuna bakın, dövme sanatı hakkında ne kadar bilgisi olduğuna bakın araştırın yani bu işi nasıl yaptığını kötü mü yapıyor, baştan sağma mı yapıyor ... Devamını oku

Dövme Videolarıfacebookta bizi bulun

Dövme Kataloğu

Dövme Katalogu, Aslan Dövmesi, Kartal Dövmesi, Tribal Dövme, 3 Boyutlu Dövmeler, Renki Dövme, Gölgeli Dövme, Yazı Dövmeleri


Kadıköy Tattoo Kalıcı Dövme, Yaptığımız işler

 
    Anasayfa  Tattoo   Dövme Fiyatları   Kalıcı Makyaj   Piercing  Dövme Makaleleri   Dövme Bakımı  Dövme Modelleri  İletişim Yukarıya çık
Kadıköy Tattoo | Kalıcı Dövme ve Piercing Hizmeti Veren Profesyonel Dövme Stüdyosudur.

Kadikoytattoo.net © 2005 - 2014 Tüm hakları saklıdır.