Çiçek dövme tasarımları, Kadıköy Body Art’da müşterilerimizle dövme fikirleri paylaşımında çok popüler başlangıç noktasıdır. Bir çiçek dövmeleri, ince çizgiler, fırça darbesi, geleneksel asya veya sulu boya tarzları gibi hemen hemen her dövme tasarım tarzında ele alınabilen bir konudur. Hem erkek hemde kadınlar için uygundur. Çiçek dövme tasarımları, hem siyah hem de gri renkte yada göz alıcı parlak renklerde harika görüntü sağlamaktadır.

Popüler çiçek dövmeleri:
Lale
Orkide
Lotus
Hibiscus
Ayçiçekleri
Krizantem
Kiraz çiçeği
Karanfil çiçek
Şakayık çiçekleri

Bir lotus çiçeği dövmesi neyi sembolize eder?

Genelde müşterilerimiz ile lotus dövme tasarımları hakkında konuşurken ortaya çıkan bir soru, “lotus çiçeği dövmesinin anlamı nedir?” Lotus çiçeğinin çamurlu sularda yetişmesi ve güzel bir çiçeğe dönüşmesiyle tanınır. Pek çok insan bu çiçeğin yaşamdaki azmi ve diğer bir anlamı başarılı ve güçlü bir şekilde ortaya çıkabildiğini sembolize ettiğini görüyor.

Bir hibiscus çiçek dövmesi neyi sembolize eder?

Ebegümeci, çiçek dövme tasarımları söz konusu olduğunda çok popüler bir çiçektir. Japon dövme kültüründe ebegümeci bir nezaket sembolüdür. Çiçek için kullanılan renge bağlı olarak, ebegümeci dövmenin yaptıranlar için başka birçok anlama gelebilir. Bazı insanlar kırmızı bir hibiscusun, mavi bir hibiscusun sahibinin sakinliğini temsil edebileceği bir sevgi ve arzu işareti olduğunu söyler.

Çiçek dövmelerinin etrafına hangi dövmeler yapılmaktadır?

Yaptırmak istediğiniz dövme tarzına bağlı olarak, çiçeklerin yanına yerleştirilmiş birçok ortak modeller ve öğeler var:
Koi balığı
Güvercinler
Kelebekler
Kurukafa
Melekler
Saat
Kum saati

Bir çiçek dövmesi vücudun neresine yaptırılır?

Çiçek dövme tasarımları, vücudun herhangi bir yerinde harika görünmektedir. Özel tasarım dövmelerinizin son tasarım hali, aklınızdaki fikirlerinize uyucak şekilde yapılmalıdır. Çiçek dövme tasarımları, yaptırmak istediğiniz dövmelerin etrafına büyük estetik kadar ve çok sayıda dövme tasarımlarının parçalarına bağlamak için sık sık kullanılır. Sıkça uygulanan bölgeler:

Parmak ve Çevre bölgeleri
Ön kol Bölgeleri
El Üzeri
Kol Bölgeleri
Boyun Bölgeleri
Kaburga bölgeleri
Ayak Bilekleri