GEÇİCİ DÖVME

Geçici dövme kına ve airbrush ile yapılmaktadır, kına ile yapılan geçici dövmelerin rengi, detay’ı yoktur yapılamaz geçici dövmeyi , kalıcı dövme ile bir tutmayın çünkü ne estetik açısından benziyor nede görünüş acısından ve vücutta kalma süreside 5 ile 10 gün arasındadır. Airbrush vücut boyama sanatına yapılan süper buluştur, şu an türkiyede istanbulda bile birkaç yer yapıyor, airbrush ile renkli geçici dövmeler yaptırabilirsiniz hem daha seri, hem daha pratik fakat tek kötü yani ortalama 8 ile 10 gün kalmaktadır.

Birde günümüzde pek bi popüler olan bayan kuaförleri özellikle 6 aylık 3-5 yıllık geçici dövme yapıyorlar ( tabi bazı dövmeci bozuntularıda yapıyor bunu) kalıcı makyaj boyaları ile sizlere kalıcı dövme yapar gibi ufak yani basit dövmeleri yapıyorlar ve sizde 6 aylık olacağı için inanıyorsunuz dolasıyla, fakat böyle birşeyin dövme sanatında yeri bile yoktur.

Yüz ve diğer bölgeler farklıdır, Yüze yapılan kalıcı makyaj maximum 5 yıl kalıyor sonra soluyor solmasının sebebi yüze yapılan kalıcı makyajlar sürekli güneşe maruz kaldığından boyanın pigment değerinin az olduğundan oradan çıkıyor. Ama bunu vücudunuzun diğer bölgeleri için aynı sonuçlar veremez. Yani bu tür sahtekarlara kanmayınız.

KINA DÖVMESİ CİLT SORUNLARINA NEDEN OLABİLİR

Kalıcı dövmeden korkanların yaz aylarında vazgeçilmez tutkusu olan Geçici dövmenin içerisindeki madde “Alman taşı” olarak bilinen ve içerisinde kullanılan kimyasal içeren para-fenilenediamin / para-fenilendiamin, şiddetli alerjik cilt reaksiyonuna neden olmaktadır.

Bu kimyasal saç boyalama işlemlerinde kullanılmaktadır, kullanılan bu madde geçici dövme dediğimiz hint kınasının içerisine karıştırılarak uygulanmaktadır. Birçoğu geçici dövmenin içeriğiden haberi olmadan yaptırmaktadır.

Geçici dövme alerji belirtilerinin görülmesi başlıca şunlardır;
Şişlik, kızarıklık, kaşıntı ve kabarma gibi cilt alerji belirtileri ile çeşitli şekillerde gelişir ve egzama olur.

 

GEÇİCİ DÖVME YAPMIYORUZ

Bize yaptırmak istediğiniz işlemi anlatın!

Dövme, Özel tasarım, Dövme kapatma veya Piercing işlemlerinin ücreti ve ne kadar sürede biteceğine dair bilgi verebiliriz.

Yeni dövmenizi yaptırmaya hazır mısınız?

Dövme stüdyomuz, Kadıköy Caferağa spor salonun tam karşısında bulunması kolay bir konumdadır. Dövme ve piercing görüşmesi için günün açık olduğumuz tüm saatlerinde ziyaret edebilirsiniz. Randevu almanıza gerek yoktur.


ADRES

Caferağa Mah. Sakız Sokak Park Palas Apartmanı,
No: 12 A Blok Daire: 3
Kadıköy/İSTANBUL

(Caferağa Spor Salonunun Karşısı)

HİZMETLERİMİZ

Dövme, Dövme kapatma, Piercing, Piercing Takıları ve Kalıcı Makyaj

STÜDYO AÇILIŞ SAATLERİ
7 GÜN / HAFTA

12:00 – 21:00

TELEFON

Tel: 0216 418 0085
Whatsapp: 0530 669 25 80


0 5.16 K