İlk defa dövme yaptırmak için en iyisi

İşte, ilk dövmenin olumlu olanı deneyimlemesine yardımcı olacak birkaç öneri.

Dövme yaptırmayı zaman zaman düşünmüşsünüzdür ve nihayetinde ilk dövmenizi yaptırmak için hazır olduğunuzu düşünüyorsunuz. Bu heyecan verici bi duygu olduğunu biliyoruz ve kafanızda birçok sorular var ve eninde sonunda aradığınız blogu buldunuz.

1. Vizyonunuzu bulun

İlk dövmenizi yaptırmak için sabırsızlanıyorsunuz ve doğru tasarımı bulamıyorsanız dışarı çıkıp ilginizi çekecek birşeylerden ilham almanız gerekir! Kadıköy Body Art tarafından yapılan dövme çalışmalarına göz atın belki hoşunuza gidecek fikirlere rastlamış olursunuz.

2. İlk dövmeniz için doğru sanatçıyı bulun

Dövme, deneyimsiz kişiler tarafından yapılırsa ömür boyu hayatınıza yansır.  Daha ucuz diye ömür boyu kötü dövme taşımak asla istemezsiniz. Dövme sanatçınızın aşağıdakilerden biri olduğundan emin olmalısınız:

Deneyimi

Dövme çalışmalarıyla ilgili bir portföy görmek isteyin. Dövme çalışmaları iyi ve temiz işçilikte mi? Yaptırmak istediğiniz dövme tarzını yapabiliyor mu?

Profesyonel

Bir dövme sanatçının sizin yaptırmak istediğiniz dövmeyi dikkat ettiğinden emin olun ve paradan ziyade sanat ile ilgili olduğunu görün.

Güvenlik

Vücudunuzun sağlığı uzun vadede söz konusuysa, dövme sanatçınızın hijyen ve iş güvenliği önlemlerini aldığından emin olmanız gerekmektedir.

3. Biraz inançlı oldun, dövme sanatçınıza sanatsal özgürlük verin

Doğru sanatçıyı bulmakta muazzam bir çalışma yapmalısınız, ancak doğru sanatçıyı bulduğunuzda sanatçıyı yönetmeyin. Tasarımınızı hayata geçirmek için sanatçınıza sanatsal özgürlük verin. Önce doğru sanatçıyı bulmak için araştırmalar yapın ve sonra sanatçının kendi düşüncenizden sanat eserleri üretmek için sanatçının uzmanlıklarını kullanmasına izin verin.

4. Vücudunuzun doğru noktasını bulun

Yaptıracağınız dövme tasarımı sizi ifade ettiği kadarda iş hayatınızıda etkileyebilir veya beğendiğiniz dövme modeli bölge için uygun olmayabilir.

5. Kararlı olun

Harika bir dövme sizi yansıttığınızdan emin oldunuz. Aileniz veya arkadaşlarınızın ne düşündükleri ile ilgili çok fazla vakit harcamayın. Sizinle aynı fikirde değillerse endişelerini size yansıtıcaklardır. Gördüğümüz en kötü şeylerden biri olan akıllarını telafi edemeyen ve sanatçı ruhu olmayan insanlardan tavsiye almayın çünkü süreç ilerledikçe daha da karıştırıyorlar…

6. Dövme bakım talimatlarını uygulayın

Dövme yaptırmaya hazırsanız dövme bakımı talimatlarına mutlaka uymanız gerektiğine dikkat etmeniz gerekiyor. Dışarıda, sosyal ortamlarda yeni dövmenizi tüm arkadaşlarınıza göstermek istediğinizi biliyoruz, ancak dövmenin kalitesini ve cildinizde uzun vadeli sağlıklı kalmasını sağlamak için iyileşme sürecinin temiz ve size söylenen dövme bakımını uygulamanız gerekmektedir.

0 98