İlk defa dövme yaptırmak için en iyisi

İşte ilk dövmede olumlu deneyim kazanmanıza yardımcı olacak birkaç öneri;

Dövme yaptırmayı sık sık planlamışsınızdır ve nihayetinde ilk dövmenizi yaptırmak için hazır olduğunuzu düşünüyorsunuz. Bunun heyecan verici bir duygu olduğunu biliyoruz, kafanızda birçok soru var. Sorularınız cevapları bu blogta!

1. Vizyonunuzu bulun

İlk dövmenizi yaptırmak için sabırsızlanıyorsunuz ve doğru tasarımı bulamıyorsunuz. Bunun için dışarı çıkıp ilginizi çekecek bir şeylerden ilham almanız gerekebilir! Kadıköy Body Art tarafından yapılan dövme çalışmalarına göz atın, belki hoşunuza gidecek fikirlere rastlayabilirsiniz.

2. İlk dövmeniz için doğru sanatçıyı bulun

Dövme, deneyimsiz kişiler tarafından yapılırsa bu hata ömür boyu hayatınıza yansır. Daha ucuz diye ömür boyu kötü dövme taşımayı kimse istemez. Dövme sanatçınızın aşağıdaki özelliklere sahip olduğundan emin olmalısınız:

Deneyimi

Dövme çalışmalarıyla ilgili bir portföy görmek isteyin. Dövme çalışmaları iyi ve temiz işçilikte mi? Yaptırmak istediğiniz dövme tarzını yapabiliyor mu?

Profesyonellik

Dövme sanatçısının, yaptırmak istediğiniz dövmeye dikkat ettiğinden emin olun ve paradan ziyade sanat ile ilgili olduğunu gözlemleyin.

Güvenlik

Uzun vadede vücudunuzun sağlığı söz konusuysa, dövme sanatçınızın hijyen ve iş güvenliği önlemlerini aldığından emin olmanız gerekmektedir.

3. İnançlı olun, dövme sanatçınıza sanatsal özgürlük verin

Doğru sanatçıyı bulma sürecinde iyi bir çalışma yapmalısınız, ancak doğru sanatçıyı bulduğunuzda sanatçıyı yönetmeyin. Tasarımınızı hayata geçirmek için sanatçınıza sanatsal özgürlük verin. Önce doğru sanatçıyı bulmak için araştırmalar yapın ve sonra sanatçının kendi düşüncenizden sanat eserleri üretmek için sanatçının uzmanlıklarını kullanmasına izin verin.

4. Vücudunuzun doğru noktasını bulun

Yaptıracağınız dövme tasarımı sizi ifade ettiği kadar iş hayatınızı da etkileyebilir veya beğendiğiniz dövme modeli istediğiniz bölge için uygun olmayabilir.

5. Kararlı olun

Karar verdiğiniz dövmenin sizi yansıttığından emin oldunuz. Aileniz veya arkadaşlarınızın ne düşündükleri ile ilgili çok fazla vakit harcamayın. Sizinle aynı fikirde değillerse endişelerini size yansıtacaklardır. Gördüğümüz en kötü şeylerden biri; sanatçı ruhu olmayan insanlardan tavsiye almayın çünkü süreci uzattıkça kafanızı daha da karıştırıyorlar...

6. Dövme bakım talimatlarını uygulayın

Dövme yaptırmaya hazırsanız dövme bakımı talimatlarına da mutlaka uymanız gerekir. Dışarıda, sosyal ortamlarda yeni dövmenizi tüm arkadaşlarınıza göstermek istediğinizi biliyoruz, ancak dövmenin kalitesini ve cildinizde uzun vadede sağlıklı kalmasını sağlamak için iyileşme sürecinin temiz ve size söylenen dövme bakımını uygulamanız gerekmektedir.