fbpx
X
Back to the top
X

1000 TL Değerinde Hediye Kartı kazanın (🤞)

Dövme, piercing veya takılara yönelik 1000 tl değerindeki hediye kartını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 
blank

İyileşme ve Bakım Süreci

İyileşme ve Bakım Süreci

Piercingimin iyileşmesi ne kadar sürer?

İyileşme zaman çizgileri piercing tipine ve piercing bakım tedaviye bağlı olarak değişir. Yeni bir piercing yaptırırken neler ile karşılaşacağınız hakkında bir fikir vermek için Piercing Bakım Süreci ile ilgili bir rehber hazırladık.

Piercingimin tamamen iyileşip iyileşmediğini nasıl bilebilirim?

Çoğu piercing, Piercing Bakım Kılavuzumuzda kontrol edebileceğiniz tahmini bir iyileşme süresine sahiptir. Tamamen iyileşip iyileşmediğini bilmenin en iyi yolu, sanatçınız ile düzenli kontroller yapmaktır. Yaklaşık 6-8 haftada, çoğu piercing'i değiştirmeyi ve ufaltmayı öneriyoruz.

Son bakımın üzerinde hatırlanması gereken en önemli şeyler şunlardır: bölgeye dokunmayın, piercinginizin üzerine uyumayın, piercinge düzenli baskı uygulamayın ve sanatçınız tavsiye ederse eğer küçülsün. Bunlar en iyi başarılı gördüğümüz alışkanlıklar.

Yeni piercingime nasıl bakarım?

Piercinginize özen göstermek, sağlıklı ve sorunsuz iyileşme şansını artıracaktır. Sorularınızı yanıtlamanıza yardımcı olması için bir Piercing Sonrası Bakım Kılavuzu hazırladık. Hala şüpheniz varsa, stüdyomuzu ziyaret edin veya bizi arayın.

Piercingim enfekte mi? Bu yumru nedir?

Bir piercing'in enfekte olup olmadığını anlamanın en iyi yolu, sanatçılarımızdan birinin piercinginizi şahsen incelemesi gerekmektedir.

Çoğu zaman, tahriş bir enfeksiyonla karıştırılabilir. Tahriş sıklıkla korkunç “yumru” şeklinde görülür ve çabuk farkedilirse çözülebilir.

Stüdyomuzu ziyaret edene kadar tahrişi gidermek için yapabileceğiniz hemen değişiklikler şunlardır:

 • Üzerinde uyumadığınızdan emin olun.
 • Takıya asla dokunmayın, döndürmeyin veya hareket ettirmeyin.
 • Piercingi günde sadece iki kez bakım solüsyonunuzla ve duşta bir kez antibakteriyel sabunla temizleyin.
 • Islak saçlarınızın piercinginize dokunmasına izin vermeyin
 • Şapka, kask, kulaklıklar, kafa bantları vb. Gibi eşyalarınızın baskı uygulamasına izin vermeyin.
 • Piercing bölgesini ıslak bırakmayın
Piercing uygulandıktan hemen sonra spor veya egzersiz yapabilir miyim?

Bu uygulamaya bağlıdır. Meme, göbek, bazı yüzey piercingleri gibi yüksek hareket alanlarındaki herhangi bir uygulama için beklemenizi öneririz. Sanatçınız size yapmanız gereken tüm bilgileri aktarıcaktır.

Daha önce yaptırdığım bölgeyi, tekrar deldire bilir miyim?

Bazı durumlarda, evet! Bu büyük ölçüde neden ve nasıl çıkartıldığına bağlı olacaktır. Yara izi veya doku zedelenmesi varsa, başka bi bölge seçmeniz gerekebilir. Bir yara izi varsa, bundan belirli bir mesafeden delmek zorunda kalacağız. Eğer kendiniz çıkartmışsanız eğer dokuya bakılıp ve emin olunduktan sonra uygulayabiliriz.

Emin olmanın tek yolu, stüdyomuzu ve sanatçımızı ziyaret etmenizdir. Eski bir piercingi çıkarttıktan sonra tekrar delmeyi düşünmeden önce 6-8 haftalık bir iyileşme süresi öneririz.

Piercing uygulandıktan sonra yüzmek için ne kadar beklemem gerekiyor?

Piercinginizi herhangi bir su kütlesine sokmadan önce en az 3 hafta öneriyoruz. Deniz veya havuz, piercing sağlığınıza zarar verebilecek bakteri ve kalıntılara neden olabilir. Bölgeyi ıslatmak ve ıslak tutmak piercing deliklerinin kabuklarını erken yumuşatabilir ve çıkarabilir. Bi süre beklemek daha her zaman için daha iyidir!

Delildikten sonra takımı ne zaman değiştirebilirim?

Genellikle 6-8 hafta civarında bir değiştirme önerilir, bunu sizinle tartışırken sanatçınızı dinlediğinizden emin olun. Ufaltma yaparken, delmeye bağlı olarak, düz bir labret takılıysa dekoratif parçayı da değiştirebilirsiniz.

Aynı anda kaç tane piercing yaptırabilirim?

Genel  olarak, bakım süreci için maksimum bi kerede 4 tane kulak kıkırdaklarına taktırabilirsiniz.

Piercing uygulaması can acıtır mı?

Yeni bir piercing yaptırmak çok az hissiyat olsada acıtabilir. Sonuçta, vücudunuzda delik açılmaktadır. Neyse ki, çabuk biten bi işlem ve çoğu insan için çok küçük acıdır. Piercing istiyorsanız ama acı için endişeleniyorsanız endişelenme, üstesinden gelemiyeceğiniz bir şey değildir.

Ayrıca talebe göre uyuşturma işlemide yapmaktayız.

Piercing uygulamasından sonra takımı ne zaman değiştirebilirim?

Piercing değişimi genellikle 6-8 hafta civarında önerilir. Sanatçınız, piercing barını ufaltması için stüdyoya ne zaman ziyaret etmeniz gerektiğini söyleyecektir ve uygulamaya bağlı olarak, düz bir bar takıldıysa eğer top parçasını da değiştirebilirsiniz.

Sanatçı takınızın problem yaratacağından emin olmak için yaranın şekil değişikliğinin olumsuz bir reaksiyona neden olmayacak kadar kurutulduğundan emin olmalı. Tüm iyileşme sürecini doğru ve iyileşme sürecini beklemeniz gerekmektedir.

Ne aradığınızı bulamıyor musunuz?

Aradığınız bilgileri bulamıyorsanız lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin; sorularınızın yanıtlanmasına yardımcı olacağız.

Bize yaptırmak istediğiniz işlemi anlatın!

  Fikrinizi bize anlatmak için aşağıdaki formu doldurun.
Tahmini fiyat ve ne kadar zamana ihtiyacınız olacağı konusunda sizinle iletişim kuracağız.

  ADINIZ

  E-POSTA

  KONU

  NUMARANIZ

  Yeni dövmenizi yaptırmaya hazır mısınız?

  Dövme stüdyomuz, Kadıköy Caferağa spor salonun tam karşısında bulunması kolay bir konumdadır. Dövme ve piercing görüşmesi için günün açık olduğumuz tüm saatlerinde ziyaret edebilirsiniz. Randevu almanıza gerek yoktur.

  ADRES

  Caferağa Mah. Sakız Sokak Park Palas Apartmanı,
  No: 12 A Blok Daire: 3
  Kadıköy/İSTANBUL

  (Caferağa Spor Salonunun Karşısı)

  HİZMETLERİMİZ

  Dövme, Dövme kapatma, Piercing, Piercing Takıları ve Kalıcı Makyaj

  STÜDYO AÇILIŞ SAATLERİ
  7 GÜN / HAFTA

  12:00 - 21:00

  TELEFON

  Tel: 0216 418 0085
  Whatsapp: 0530 669 25 80

  © Tüm resim ve içeriklerin telif hakkı saklıdır. Kadıköy Body Art 2011 - 2020

  payment-methods