X
X
Back to the top
X
blank

İyileşme ve Bakım Süreci

İyileşme ve Bakım Süreci

Piercingimin iyileşmesi ne kadar sürer?

İyileşme süreci, piercing tipine ve uygulanan bakım tedavisine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Yeni bir piercing yaptırırken karşılaşabileceğiniz durumlar hakkında bir fikir edinmek için Piercing Bakım Süreci ile ilgili bir rehber hazırladık.

Piercingimin tamamen iyileşip iyileşmediğini nasıl bilebilirim?

Çoğu piercing, Piercing Bakım Kılavuzumuzda kontrol edebileceğiniz tahmini bir iyileşme süresine sahiptir. Tamamen iyileşip iyileşmediğini bilmenin en iyi yolu, sanatçınız ile düzenli kontroller yapmaktır. Yaklaşık 6-8 hafta sonra, çoğu piercing'i değiştirmeyi ve ufaltmanızı öneriyoruz.

Son bakımın üzerinde hatırlanması gereken en önemli şeyler şunlardır: bölgeye dokunmayın, piercinginizin üzerine uyumayın, piercinge düzenli baskı uygulamayın ve sanatçınız tavsiye ederse eğer küçültün. Bunlar en iyi başarı oranına sahip olduğumuz alışkanlıklardır.

Yeni piercingime nasıl bakarım?

Piercinginizin doğru bir şekilde iyileşmesi için düzenli bakım önemlidir. Bu konuda size yardımcı olması amacıyla bir Piercing Sonrası Bakım Rehberi hazırladık. Eğer hala aklınızda sorular varsa, stüdyomuza uğrayabilir veya bizi arayabilirsiniz.

Piercingim enfekte mi? Bu yumru nedir?

Bir piercing'in enfekte olup olmadığını anlamanın en iyi yolu, sanatçılarımızdan birinin piercinginizi şahsen incelemesidir.

Çoğu zaman, tahriş bir enfeksiyonla karıştırılabilir. Tahriş genellikle korkunç bir "yumru" şeklinde görülür ve zamanında farkedilirse çözülebilir.

Stüdyomuza ziyaret edene kadar tahrişi gidermek için yapabileceğiniz hemen değişiklikler şunlardır:

 • Üzerinde uyumadığınızdan emin olun.
 • Takıya asla dokunmayın, döndürmeyin veya hareket ettirmeyin.
 • Piercingi günde sadece iki kez bakım solüsyonu ve duşta bir kez antibakteriyel sabunla temizleyin.
 • Islak saçlarınızın piercinginize dokunmasına izin vermeyin.
 • Şapka, kask, kulaklıklar, kafa bantları vb. gibi eşyalarınızın baskı uygulamasına izin vermeyin.
 • Piercing bölgesini ıslak bırakmamaya özen gösterin.
Piercing uygulandıktan hemen sonra spor veya egzersiz yapabilir miyim?

Bu durum uygulamaya göre değişir. Meme, göbek veya bazı yüzey piercingleri gibi yüksek hareket alanlarındaki herhangi bir uygulama için beklemenizi öneririz. Sanatçınız size yapmanız gereken tüm bilgileri aktaracaktır.

Daha önce yaptırdığım bölgeyi, tekrar deldire bilir miyim?

Bazı durumlarda, evet! Bu büyük ölçüde neden ve nasıl çıkarıldığına bağlı olacaktır. Yara izi veya doku zedelenmesi varsa, başka bir bölge seçmeniz gerekebilir. Bir yara izi varsa, belirli bir mesafeden delmek zorunda kalabiliriz. Eğer piercingi kendiniz çıkardıysanız, dokuya bakıldıktan ve emin olunduktan sonra uygulama yapılabilir.

Emin olmanın tek yolu, stüdyomuzu ve sanatçımızı ziyaret etmenizdir. Eski bir piercingi çıkardıktan sonra tekrar delmeyi düşünmeden önce 6-8 haftalık bir iyileşme süresi öneririz.

Piercing uygulandıktan sonra yüzmek için ne kadar beklemem gerekiyor?

Piercinginizi herhangi bir su kütlesine sokmadan önce en az 3 hafta beklemenizi öneriyoruz. Deniz veya havuzda yüzmek, piercing sağlığınıza zarar verebilecek bakteri ve kalıntılara neden olabilir. Bölgeyi ıslatmak ve ıslak tutmak, piercing deliklerinin kabuklarını erken yumuşatabilir ve çıkarabilir. Bir süre beklemek her zaman için daha iyidir!

Delildikten sonra takımı ne zaman değiştirebilirim?

Genellikle 6-8 hafta civarında bir değiştirme önerilir, ancak bu konuda sanatçınızın önerilerine dikkat etmek önemlidir. Ufaltma yaparken, delmeye bağlı olarak, düz bir labret takılıysa taşlı bir takı ile değiştirebilirsiniz.

Aynı anda kaç tane piercing yaptırabilirim?

Genel olarak, bakım süreci için maksimum bir kerede 4 tane kulak kıkırdağına piercing yaptırmanızı öneririz. Bu, iyileşme sürecini yönetmek ve her bir piercingin uygun şekilde iyileşmesini sağlamak için ideal bir sayıdır. Daha fazla piercing aynı anda yapılabilir, ancak bu, iyileşme sürecini karmaşıklaştırabilir ve riskleri artırabilir. Bu nedenle, bir seferde fazla piercing yaptırmadan önce, bunun sağlığınıza etkilerini ve bakım sürecini yönetme yeteneğinizi dikkatlice değerlendirmeniz önemlidir.

Piercing uygulaması can acıtır mı?

Yeni bir piercing yaptırmak, genellikle az bir hissiyat olsa da acıya neden olabilir. Sonuçta, vücudunuzda bir delik açılıyor. Neyse ki, bu işlem genellikle hızlıdır ve çoğu insan için tolere edilebilir düzeyde bir acıya neden olur. Piercing istiyorsanız ama acı konusunda endişeleniyorsanız, endişelenmeyin, çünkü bu durum üstesinden gelinemeyecek bir şey değildir.

Ayrıca, talebe bağlı olarak uyuşturma işlemi de yapmaktayız.

Piercing uygulamasından sonra takımı ne zaman değiştirebilirim?

Piercing değişimi genellikle 6-8 hafta civarında önerilir. Sanatçınız, piercing barınızı değiştirmeniz gerektiğinde sizi bilgilendirecek ve uygulamaya bağlı olarak, düz bir bar takıldıysa eğer top parçasını da değiştirebilirsiniz.

Sanatçınız, piercinginizin problem yaratmayacağından emin olmak için yaranın şekil değişikliğinin olumsuz bir reaksiyona neden olmayacak kadar iyi iyileştiğinden emin olmalıdır. Doğru bakım ve tam iyileşme sürecini beklemek önemlidir.

Ne aradığınızı bulamıyor musunuz?

Aradığınız bilgileri bulamıyorsanız lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin; sorularınızın yanıtlanmasına yardımcı olacağız.

Bize yaptırmak istediğiniz işlemi anlatın!

Hızlı bir form doldurarak ücretsiz bir danışmanlık randevusu alın ve fikrinizi bizimle paylaşın! 💡

Ardından sizinle iletişime geçeceğiz! Tahmini fiyatı ve sanat eserinizi tamamlamak için gereken seans sayısını size ileteceğiz. 🎉

  ADINIZ

  E-POSTA

  KONU

  NUMARANIZ

  Yeni dövmenizi yaptırmaya hazır mısınız?

  Dövme stüdyomuz, Kadıköy Caferağa spor salonunun tam karşısında bulunması kolay bir konumdadır. Dövme ve piercing görüşmesi için günün her saatinde ziyaret edebilirsiniz. Randevu almanıza gerek yoktur.

  ADRES

  Caferağa Mah. Sakız Sokak Park Palas Apartmanı,
  No: 12 A Blok Daire: 3
  Kadıköy/İSTANBUL

  (Caferağa Spor Salonunun Karşısı)

  HİZMETLERİMİZ

  Dövme, Dövme kapatma, Piercing, Piercing Takıları ve Kalıcı Makyaj

  STÜDYO AÇILIŞ SAATLERİ
  7 GÜN / HAFTA

  12:00 - 21:00

  TELEFON

  Tel: 0216 418 0085
  Whatsapp: 0530 669 25 80

  © Tüm resim ve içeriklerin telif hakkı saklıdır. Kadıköy Body Art 2011 - 2024

  payment-methods
  Konuşmayı Başlat
  Merhabalar 👋
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Skip to content