Beğendiniz dövme modelini [email protected] veya Whatsapp üzerinden uygulanacak bölge ve boyutunu en, boyunu belirterek dövme hakkında bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Dilerseniz Fiyat Talep Formu 'nu doldurup yollayabilirsiniz.

 Gsm & Whatsapp : 0530 669 2580 Email : [email protected]

   

Kadınların Dövme Tercihleri

Kadın dövmeleri , bayan dövmeleri veya kız dövmeleri diğer bir deyişle dişi tasarımlı ve dolayısıyla kadınlar ve genç kızlar tarafından tercih edilen dövmeler  giderek daha yaygın hale gelmektedir. Dövme, modern toplumda yaygınlaştı ve hatta ana akım haline gelmesinin ardından ilk elli ya da altmış yıl boyunca az sayıda dövmeli kadın olmuştur aslında, istisna olanlarda ve genellikle eksantrik ya da isyankar bir dokunuş vardır. Dövme daha toplumsal olarak kabul edilebilir hale geldiğinde yaklaşık yirmi yıl önce değişmiş olan bu popülarite , genel olarak dövme yaptırmayı tercih eden birçok ünlüden dolayı değişti . Bunlardan bazıları kadınlardı ve bu yüzden kadınlar için dövmeler daha yaygın ve kabul edilebilir hale geldi. Günümüzde çoğu insan kadın dövmelerini çekici buluyor ve artık kesinlikle rahatsızlık vermiyorlar. Kadınlardan daha fazla erkeğin dövme yaptırdığı hâlâ doğru olduğu söyleniyor ve bir kadının dövme kararına kendine özgü küçük bir toplumsal isyan unsuru olsada, bugün kadın dövmeleri çok hoş bir moda akımı. Dişi dövmeler artık şok edici değil ve artık bir kadının dövme yapmasına bakarak ahlaki karakteri hakkında sonuçlara varacak kadar cahil değiliz!  

Dövme Stilleri

Birçok kadın, fiziksel açıdan erkeklerden daha küçük ve daha incelikli bir vücuda sahiptir. Kadınlar için Dövmeler genellikle daha küçük ve daha güzel , daha narin şeyler, daha kadınsı desenler tercih edilir çünkü çoğu erkek deseninden farkı belli edilmek istenir. Bu büyük dövme olan kadınların olmadığı anlamına gelmez, ancak genellikle dişil dövmelerde erkeklerin aksine vücutta bir veya iki alanda  vurgu parçaları olarak izole edilmesi daha çok tercih edilir. Kadın dövmesi tasarımları erkek dövmelerine kıyasla daha az ağır, daha az agresif görünümlüdür. İnce çizgilere eğilim gösterirler, ancak bu kuraldan ziyade bir genellemedir. Kadınlar üzerinde çok hoş duran büyük dövmelerde mevcuttur.

Kadınlar İçin En İyi 10 Dövme Tasarımları

İşte kadınlar arasında popüler olan en iyi 10 dövme deseni:
 1. Kelebek dövmeleri : kelebekler belki de bir kız dövmesi için en popüler konu. Onlar narin ve güzeldir dövme tasarımı olarak idealdir.
  "meme kanserini yenmiş bir kadının kelebek dövmesi"
 2. Tribal bel üstü dövmeleri : Bu yüzyılın başlarında bunlar çok şıktı, ancak genellikle çok görülmemiş veya özgün değildi.
 3. Çiçek dövmeleri : Çiçekler doğal bir güzelliğe sahiptir ve çok kadınsıdır, neden genellikle kadın dövme tasarımı olarak kabul edilir anlamak zor değil. Popüler dövme çiçekleri gül, zambak,papatya ,lotus çiçeği ve kiraz çiçeğidir.. Her çiçek derin köklü bir sembolik anlam taşır.
 4. Yıldız dövmeleri : yıldızlar en eski sembollerden biridir ve güçlü bir sembolik anlam taşırlar. Bunlar evrensel, basit ve küçük olabilir veya diğer tasarımlarla kombine edilebilir, bu yüzden bayan dövmesi kadar popülerdir.
 5. Peri dövmeleri : periler sevimli kızlara benziyor, ancak karanlık tarafı ve sihirli güçleri var. Peri dövmelerinin çekiciliğinin nereden geldiğini görmek zor değildir.
 6. Kalp dövmeleri : kalpler, aşk ve romantizm sembolüdür ve ilk günlerinden beri dövme için popüler bir tasarım olmuştur.
 7. Yusufcuk dövmeleri : Çoğu kadın böceklerden hoşlanmıyor, ancak dövme deseni olarak çok beğenilen yusufcuklarda durum böyle değil. Kelebekler ve periler gibi bu dünyada yaşıyorlar.
 8. Kırlangıç dövmeleri : bunlar tipik old school denizci tasarım tipidir ve retro her şeye yenilenen ilgi sayesinde tekrar modaya dönmüştür.
 9. Burç dövmeleri : Astrolojiye inanıyorsanız, burcunuzun sembolünü üstünüzde taşımak iyi bir seçenektir.
 10. Yazı dövmeleri : Anlamlı cümlelerin dövmesi kadınlar için popüler bir seçenektir. Bazen diğer tasarım öğeleriyle birleştirilirler, ancak genellikle güzel bir yazı tipi ile yazılan kelimelerdir.

Kadın Dövme Mekanları

İşte kadınlar ve genç kızlar için ilk 10 popüler dövme bölgesi :
 1. Ayak bileğinin hemen üstünde : ayak bilekleri başka bir popüler dövme yeri, çok kadınsı. İsterseniz (çorap kullanarak) örtbas etmek kolaydır ve ayak dövmeleri kadar sergilemesi sorunlu değildir. Ayak bileği dövmeler genellikle küçüktür ve çok sevimli olabilirler.
 2. Bel üzeri : bel üzeri kadın dövmeler birçok nedenden dolayı çok popülerdir . İlk olarak, dövme yaptırmak için çok kadınsı bir noktadır. Genellikle göstermez, ancak kadının eğildiğinde "göz alıcı" olabilir.  Eğer alt sırtınız dövme için mükemmel bir yer olduğuna inanıyorsanız başkalarının görüşlerinin sizi ertelemesine izin vermeyin ve harekete geçin.
 3. Bilek içi : Bu dövme için iyi bir yer, kolayca saat ya da bilezik giyerek örtbas edilebilir.
 4. Boyun sırt : daha az acılı  yerlerden biri olması ve göz önündeliği ile çok hoş bir yer.
 5. Ayaklar : Ayak dövmeleri bu gün giderek daha popüler hale geliyor. Ayak dövmelerinin daha fazla dikkat etmesi gerektiğini ve diğer yerlerde dövmeler kadar süreceğini unutmayın.
 6. Omuz, ön veya arka : ayrıca popüler bir nokta. Yaz aylarında askılı veya omuzu açık bir elbise giyerken omuz dövmeleri harika bir vurgu.
 7. Kalça : sadece iç çamaşırı giydiğinizde veya bir bikini giydiğinizde kendini gösterilir.
 8. Parmaklarınız : parmaklarınızdan birinde küçük bir dövme çok şık olabilir.
 9. Üst kol : kadınlar ve erkekler için dövme yapmak için çok yaygın bir yer.
 10. Yan : Vücudun yanındaki bir dövme karşı cinsi heycanlandıran çok popüler ve estetik bir dövmedir, genellikle çiçekli veya girdaplı bir desen olur.
Zaman zaman gizleyebildiğiniz  bir yerde bir dövme yaptırmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum , özellikle çalışma ortamınız muhafazakar olduğunda. Bir dövme yeri seçerken unutmayın ki yaşlandıkça vücudunuzun bazı alanları sarkabilir. Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra durum böyledir. Duyarlı yerler  karnınız, göğüsleriniz ve poponuzdur.  

Kızlar ve Kadınlar İçin Bazı Orijinal Dövme Fikirleri

  Artık kadınlar için en popüler kadınsı dövmeleri bildiğinizden normdan sapmak iyi bir fikir olabilir .      Dövme seçiminizde orijinal olun ve özel bir anlam taşıyan bir tasarım bulun veya yaptırın . Dövmenizle birşeyler anlatmak önemlidir ! Ancak unutulmamalıdır ki seçilen desenin popüler olması onu taşıyan için bir anlam ifade etmediği manasına gelmez.