X
X
Back to the top
X
blank

daith piercing bakımı

Kadıköy Body Art Daith Piercingleri

Kadıköy’de piercing stüdyosu mu arıyorsunuz ? Kadıköy Body Art’ta size kaliteli ürün yelpazesi ile sağlık kurallarına uygun şekilde piercinginiz uygulanır.

BÖLGE

Daith piercing, en içteki kıkırdak katına yerleştirildiği için kulakta benzersiz bir yere sahiptir. Bu yer helezon crus olarak bilinir.

DAİTH PİERCİNG POPÜLERLİĞİ

Daith piercing (nadiren "doth" olarak geçiyor) migren ağrılarına iyi geldiği iddialarına bağlı olarak popülaritesinde ani bir artış görülmüştür. Daith delme işleminin migren tedavisine yardımcı olabileceği yönünde birçok iddia olmasına rağmen, bu iddia bilimsel olarak ispatlanmamıştır.

TAKI

Her kişinin kıkırdak katının yapısına bağlı olarak farklı takılar önerilir. Çoğu kişi, halka veya kavisli çubuk kullanmayı tercih eder. Genellikle ilk piercing 8 ila 12 hafta sonra çıkarılabilir. Diğer piercing'lerde olduğu gibi takının uzun süre çıkarılması tavsiye edilmez. Piercinglerinizi nasıl değiştireceğinizden emin değilseniz piercing sanatçınız ile görüşmek en iyisidir. Sadece daith piercinginiz tamamen iyileştiğinde takıyı kendiniz değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

İYİLEŞME SÜRECİ

Normal bir daith piercing, her bireyin iyileşme kabiliyetine bağlı olarak 1 yıl ila 6 ay arası bir süre alabilir. Bakım sonrasında dikkatli olun, uygun delim yeri ve takı kalitesi iyileşme sürelerini azaltmaya yardımcı olabilir. Dikkatli olmak ve sürtünmeyi azaltmak çok önemlidir, ancak piercinge dokunmanız gereken bir durumdaysanız, elleriniz ve piercing çevresindeki alan önceden iyice temizlenmelidir.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir