dil piercing bakımı | İstanbul ve Kadıköy’ün En Kaliteli ve Ödüllü Dövme ve Piercing Stüdyosu | Kadıköy Body Art - Tattoo & Piercing Shop
X
X
Back to the top
X
blank

dil piercing bakımı

Kadıköy Body Art Dil Piercingleri

Kadıköy’de piercing stüdyosu mu arıyorsunuz ? Kadıköy Body Art’ta size kaliteli ürün ve sağlık kurallarına uygun şekilde piercinginiz uygulanır.

BÖLGE

Tipik olarak, dilin doğrudan merkezinden yapılan dil piercinginde fazla alternatif yoktur. Dilin merkezi, en güvenli seçim olduğu için daha popülerdir.

DİL PİERCİNG TARİHİ

Diliniz üzerinde yeni bir delim yaptırmayı düşünüyorsanız, Aztec ve Maya yerlilerin çoğunu içeren özel bir kulübe katılacaksınız. Bu kültürler dil piercing'i sahibi olmanın onların Tanrısını onurlandırmanın bir yolu olduğuna inanmaktadır.

İYİLEŞME SÜRECİ

Dilin tipik iyileşme süreci, çoğu piercing'den daha hızlıdır ve genellikle şişmenin azalması 2-4 hafta, ve toplamda 2-3 ay sürecektir (vücudunuzun ne kadar hızlı iyileştiği ve delinmenin kapsamı ve ölçeğine bağlı olarak değişebilir) Daha hızlı ve daha sağlıklı bir iyileşme sağlamak için,dil piercing'i etrafındaki bölge ile herhangi bir temastan kaçınılması ve dişlerinize veya damağınıza sürtülmesinin önüne geçmeniz önerilir.

TAKI

Diller, düz piercingler ile delinmektedir. Dil sık sık harekete geçirildiğinden, takı büyüklüğünün uygunluğu çok önemlidir. İnce çubuklar takmak, deliğin migrasyona, tahrişe, rahatsızlığa ve piercing deliğinin kaybolmasına neden olabilir. Dil piercingleri daima 14g veya daha kalın yapılmalıdır, ancak birçok kişi delme işlemi iyice iyileştikten sonra daha büyük takıları tercih edebilir. Diğer piercingler gibi ilk takıyı dilden uzun süre çıkarmanız önerilmez. Takınızı nasıl değiştireceğinizden emin değilseniz ve piercing yeterince iyileşmemişse, piercing sanatçınız ile görüşmek en iyisidir. Dilinizdeki delik tamamen iyileştiğinde piercingleri kendiniz değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Genellikle ilk piercing 3 ila 4 hafta sonra çıkarılabilir.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konuşmayı Başlat
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Skip to content