X
X
Back to the top
X
blank

gobek piercing bakımı

Kadıköy Body Art Göbek Piercingleri

Kadıköy’de piercing stüdyosu mu arıyorsunuz ? Kadıköy Body Art’ta size kaliteli ürün ve sağlık kurallarına uygun şekilde piercinginiz uygulanır.

BÖLGE

Bu piercing sıklıkla göbek deliğinin üst kısmına yerleştirilir. Birçok kişi, kalın bir cilt dokusuna sahip oldukları için göbeklerini delinip delinemeyeceğini merak ediyorlar. Cildinizin bu kısmını deldirmek dikkat ister, ancak deneyimli ve profesyonel piercing sanatçıları, göbeğinizi delmek için daha güvenli ve daha yaratıcı yollar olup olmadığını değerlendirebileceklerdir.

GÖBEK PİERCİNG TARİHİ

Tarihsel olarak, göbek deldirmek, antik çağ'da Mısır Firavunları arasında erkeksi ve cesur olmanın işareti olarak görülüyordu. İnsan hayatından sonsuzluğa geçişi simgelediğine inanılıyordu. Oysa bugün, cinsiyete bakılmaksızın en popüler piercing yerlerinden biridir.

İYİLEŞME SÜRECİ

Göbek delme işleminin iyileşme süreci, vücudun iyileşme hızına bağlı olarak, tamamen iyileşmek için 6 ila 8 ay arasında bir süre alabilir. Daha hızlı ve daha sağlıklı bir iyileşme sağlamak için, yeni piercinginiz ile herhangi bir temastan kaçının.

TAKI

Çoğu ilk piercing gibi, daha hızlı bir iyileşme süreci için kaliteli malzemeden yapılmış titanyum bir piercing ile başlamak genellikle daha iyidir. Yeni bir göbek delme durumunda, bu muhtemelen geleneksel bir bükülmüş bar bir piercing olur. Yeni takılarınız tamamen iyileştikten sonra daha karmaşık takılar düşünülebilir. Göbeğinizin piercingini değiştirmek, yalnızca tamamen iyileşmiş olması gerektiği için, delimin üzerinden yaklaşık 6 ay sonra gerçekleşmelidir. Halkanız ile ilgili herhangi bir zorluk yaşıyorsanız ve değiştirmeniz gerekiyorsa, öncelikle piercing sanatçınız ile görüşmek en iyisidir. Tipik olarak, ilk takı 4 ila 6 hafta sonra çıkarılabilir.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir