X
X
Back to the top
X
blank

kaş piercing bakımı

Kadıköy Body Art Kaş Piercingleri

Kadıköy’de piercing stüdyosu mu arıyorsunuz ? Kadıköy Body Art’ta size kaliteli ürün ve sağlık kurallarına uygun şekilde piercinginiz uygulanır.

BÖLGE

Düzgün delinmiş bir kaş piercing'i gözün karşısında ve üzerindeki kalın doku şeridine yapılır. Genellikle gözün köşesinden ve dışarı doğru (gözün uzağında) delik açılır. Burun deliği hizasında bir kaş delerken, bu bölgedeki sinir demetini zedeleme riski vardır. Bu, delim işleminden sonra hafif uyuşma veya kas seğirmelerine neden olabilir.

KAŞ PİERCİGİ TARİHİ

Çoğu vücut piercinginin kökenleri antik tarihten gelmeyken, kaş delme, piercing'i 19. yy'da ortaya çıkmıştır. 70'li yılların ortalarında punk kültüründe daha belirginleşti ve o zamandan beri oldukça popüler hale geldi. Aslında, kaş bölgesindeki piercingler tüm piercingler arasında üçüncü en popüler yerdir.

TAKI

Kaş piercingleri arasında yaygın olan takı tipleri hem düz hem de kavisli barlardır. Herhangi bir yeni piercing'te takıların uzun süre çıkarılmaması önerilir. Piercinginizi nasıl değiştireceğinizden emin değilseniz veya piercing yeterince iyileşmemişse, piercing sanatçısı ile görüşmek en iyisidir. Sadece kaş deliği tamamen iyileştiğinde ve takı rahatsızlık vermediğinde, kendiniz takı değiştirmeyi düşünebilirsiniz. İlk takı genellikle 4-6 hafta sonra değiştirilebilir.

İYİLEŞME SÜRECİ

Kaş delme işleminin iyileşme süreci genellikle 3-4 ay sürer. Daha hızlı ve daha sağlıklı bir iyileşme sağlamak için, kaş çevresindeki bölgeyle herhangi bir temastan kaçının ve kıyafet giyerken çok dikkat edin.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir