DAİTH PİERCİNG BAKIMI

DAİTH PİERCİNG BAKIMI

Kadıköy Body Art Daith Piercingleri

Kadıköy’de piercing için stüdyo mu arıyorsunuz ? Kadıköy Body Art’ta size kaliteli ürün yelpazesi ile sağlık kurallarına uygun şekilde piercinginiz uygulanır.

BÖLGE

Daith piercing, en içteki kıkırdak katına yerleştirildiği için kulakta benzersiz bir yere sahiptir. Bu yer helezon crus olarak bilinir.

DAİTH PİERCİNG POPÜLERLİĞİ

Daith piercing (bazen de çok nadiren “doth” olarak geçiyor) migren ağrılarına iyi geldiği iddialarına bağlı olarak popülaritesinde ani bir artış görüldü. Daith delme işleminin migren tedavisine yardımcı olabileceği yönünde birçok iddia olmasına rağmen, bilimsel olarak ispatlanmamıştır.

TAKI

Her kişinin kıkırdak katının yapısına bağlı olarak farklı takı önerilir. Çoğu kişi, halka veya kavisli bir çubuk kullanmayı tercih eder. Genellikle ilk piercing 8 ila 12 hafta sonra çıkarılabilir.

Diğer piercing’lerde olduğu gibi takının uzun süre kaldrılması tavsiye edilmez.Piercinglerinizi nasıl değiştireceğinizden emin değilseniz piercer ile görüşmek en iyisidir. Sadece daith piercinginiz tamamen iyileştiğinde takıyı kendiniz değiştirmeyi düşünmelisiniz.

İYİLEŞME SÜRECİ

Normal bir daith piercing, her bireyin iyileşme kabiliyetine bağlı olarak 1 yıl ila 6 ay arası bir süre alabilir.

Bakım sonrasında dikkatli olun, uygun yerleştirme ve takı kalitesi iyileşme sürelerini azaltmaya yardımcı olabilir. Dikkatli olmak ve sürtünmeyi azaltmak çok önemlidir, ancak eğer piercinge dokunmanız gereken bir konumdaysanız, elleriniz ve piercing çevresindeki alan önceden iyice temizlenmelidir.