ÜST DUDAK PİERCİNG BAKIMI

ÜST DUDAK PİERCİNG BAKIMI

Kadıköy Body Art Üst Dudak Piercingleri

Kadıköy’de piercing için stüdyo mu arıyorsunuz ? Kadıköy Body Art’ta size kaliteli ürün yelpazesi ile sağlık kurallarına uygun şekilde piercinginiz uygulanır.

BÖLGE

Bu piercing genellikle üst dudağın soluna yerleştirilir ancak bazen sağa yapıldığıda olur.

ÜST DUDAK PİERCİNGİNİN POPÜLERLİĞİ

Bu piercing stili ikonik üst dudak doğum lekesini kopyalarken, bu piercing ikonik aktris Marilyn Monroe nedeniyle popüler hale getirildi. Model Cindy Crawford da aynı piercing akımının tercih sebepleri arasındayerini süslüyor. Eğer piercing alternatif tarafta bulunuyorsa, sık sık bir “Madonna” piercing olarak adlandırılır.

İYİLEŞME SÜRECİ

Tipik bir Monroe piercing, doğal olarak her bireyin iyileşme oranına bağlı olarak 3 ila 4 ay arasında iyileşir. Diğer piercingler gibi, yalnızca bakım sonrası öneriyi dikkatli bir şekilde uygularsanız ve daha yüksek bir takı kalitesi seçerseniz iyileşme sürecini hızlandırır. Dikkatli olmak ve sürtünmeyi azaltmak çok önemlidir, ancak eğer piercinge dokunmanız gereken bir konumdaysanız, elleriniz ve piercing çevresindeki alan önceden iyice temizlenmelidir.

TAKI DEĞİŞTİRME

Diğer piercing’lerde olduğu gibi takının uzun süre kaldrılması tavsiye edilmez. Piercinginizi nasıl değiştireceğinizden emin değilseniz piercer ile görüşmek en iyisidir. Yalnızca piercing tamamen iyileştiğinde takıları kendin değiştirmeyi düşünmelisin. Genellikle ilk Piercing 4-6 hafta sonra değiştirilebilir.