SEPTUM PIERCİNGİ NEDİR?

Eğer bir septum piercingi yaptırmayı düşünüyorsanız, önceden neye bulaştığınızı bilmek çok önemlidir. Septumunuz, burun bölgenizin ortasından aşağı doğru uzanan ince bir kıkırdak parçasıdır ve esasen sağ ve sol burun deliklerini ayıran kısımdır. Bu, bir halka veya kavisli bir bar ile piercing uygulanmaktadır. Son zamanların en popüler yüz piercinglerinden biri olan septum Piercing, benzersiz ve çarpıcıdır. Bununla birlikte, işi yapacak en iyi sanatçıyı araştırmamız her zaman önemlidir. Sadece daha iyi görünmekle kalmayacak, aynı zamanda daha kaliteli septum takılarına ve daha profesyonel bir piercinge sahip olacaksınız, bu da daha iyi iyileşecektir.

DOĞRU SANATÇIYI BULMAK

Bir piercing yaptırmak için gideceğiniz yeri seçerken, sosyal medyadaki referanslara veya düşündüğünüz sanatçıların kişisel portföylerine bakın. Çalıştıkları piercing mağazasını ziyaret edin ve piercing işlemi sırasında ne bekleyebileceğinize dair danışma alın. Sorularınızı sormayı unutmayın ve işi yapan kişiyle kendinizi rahat hissettiğinizden emin olun.

SEPTUM PIERCING ACITIR MI?

Diğer bazı yüz piercing türlerinin aksine, septum piercing acıya dair pek bir beklenti olmamalıdır. Bu tür burun piercingi genellikle keskin bir batma hissi gibi gelir, bu da gözlerinizi yaşartabilir ve hapşırmak isteği verebilir. Acı ölçeğine göre, septum oldukça düşük bir seviyededir, ancak başlangıçta rahatsızlık veren diğer faktörlerin farkında olun.

SEPTUM PIERCINGİNİZİN BAKIMI

Septum piercinginizin uzun vadeli sağlığını korumak için, iyileşme sürecinden sonra dikkatli bir bakım gereklidir. İşte dikkat etmeniz gereken noktalar:

  • Hijyenik Tutum: Septum piercinginizin bakımı, hijyen ve piercing bölgesinde meydana gelen herhangi bir değişikliği izlemekle ilgilidir. piercinginiz iyileştikten sonra, temizlik için takınızı çıkarmanız piercing bölgesine daha iyi erişim sağlar.
  • Muhtemel Enfeksiyonlar: piercing bölgesinde enfeksiyon belirtileri fark ederseniz, Bir doktora görünebilirsiniz, antibiyotik tedavisi almayı düşünebilirsiniz.

PIERCINGİNİZ NEDEN KÖTÜ KOKUYOR?

Belirli vücut piercinglerinde, özellikle de septum piercinglerinde, yeterli temizlik yapılmazsa ölü deri hücrelerinin birikme olasılığı daha yüksektir. Bu durum, zamanla bakteri birikimine ve kötü bir koku oluşumuna yol açabilir. Piercing bölgesini günlük olarak temizlemek, enfeksiyon riskini azaltır ve kötü koku oluşumunu engeller.

SEPTUM PIERCING NASIL SAKLANIR?

Septum piercinglerin bazıları, potansiyel işverenler veya aile üyelerinden gizlenmesi daha kolay olduğu için daha yaygın olduğunu düşünebilir. Ancak, burun piercinglerinizi gizlemek, delinmiş bölgeyi tahriş edebilir ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Ayrıca, yaralanma riskini artırabilir. Eğer piercinginizi gizlemeniz gerekiyorsa, ani hareketlerden kaçınmak için bir süre beklemeniz önemlidir.

Kadıköy Body Art’ta yetenekli piercing uzmanlarımız, her türlü kulak, yüz veya vücut piercingi konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyar. Stüdyomuza uğrayın ve fikrinizi paylaşın.