BÖLGE

Kulak içi ve dış kulak arasındaki sırt olan anti-heliks veya sarmal kıvrım yoluyla kulak kıkırdağı üzerinden rahat uygulanır. Delim yeri, kişinin kulakın değişik şekilleri nedeniyle kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

İYİLEŞME SÜRECİ

Normal kıkırdak bölgesinden iyileşme süreci biraz daha uzun sürebilir, kişiden kişiye değişen tamamen iyileşme süreci 5 – 9 ayı

bulmaktadır. Diğer piercingler gibi dikkatli bir şekilde bakım uyguluyorsanız ve kaliteli ürün takılmış ise bu süreç dahada azalıcaktır. Hareket ve sürtünmeleri azaltmak çok önemlidir, mecbur kalınmadığı sürece piercing bölgesine dokunmamaya çalışın ve her zaman ellerinizin temiz olmasına özen gösteriniz.

TAKI DEĞİŞTİRME

Daha uzun bir iyileşme sürece bağlı olarak takılarınızı değiştirmek için yarım yıl beklemek zorunda kalabilirsiniz, bu nedenle ilk tercihinizden memnun olacağınızdan emin olun !.Piercinginizi nasıl değiştireceğinizden emin değilseniz ve piercing yeterince iyileşmemişse, piercing sanatçısı ile görüşmek en iyisidir. Sadece piercingi tamamen iyileştiğinde ve takıların değiştirilmesine hazır hissettiğiniz anda, piercinginizi kendiniz değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Piercing takısını 6 ila 8 hafta sonra değiştirilebilirsiniz.