Yeni piercinginiz iyileşti ve takınızı değiştirmek için hazırsınız. Piercing boyutunu seçmeniz gerektiğinde, piercing koleksiyonunuza yeni ürünü mağazamızda bulabilirsiniz. Boyutu hakkında kararsızlıklar mı yaşıyorsunuz? Boyutunu nasıl bilebilirim? Sizlere yardım etmek için buradayız.

Önemli: Piercing, doğru sonuçlanması için boyutlandırmayı profesyonel sanatçı tarafından yapılmasını şiddetle tavsiye etmekteyiz. Piercing boyutunu öğrendikten sonra, boyutlandırma konusunda tereddüt etmeden yeni takılar için alışveriş yapmaya hazır olacaksınız.

İlk olarak, delim takıları geleneksel takılardan oluşmaktadır. Geleneksek piercing takılarından farklı olarak, vücut piercing çeşitlerimiz anatominize ve stilinize uyum saglayabilir.

İkincisi, takının çubuk ve top boyutunu bilmenin en iyi yolu profesyonel piercing stüdyosunu ziyaret etmeniz olacaktır. Sadece takınızın doğru bir şekilde ölçmekle kalmayacak, aynı zamanda piercinginizin tamamen iyileştiğinden ve yeni takı değişikliğine hazır olduğundan da emin olacaksınızdır.

Takı boyutunuzu ölçmeden önce piercinginizin tamamen iyileşmesi neden önemlidir?

Başka takı veya boyutunu çok erken değiştirmek iyileşme sürecine oldukça zararlıdır. Yeni piercinginiz iyileşme aşamasında kendiniz ölçüyorsanız, şişme hala gerçekleşebileceğinden yanlış sonuçlar alabilirsiniz.

Piercinginizin iyileştiğinden eminseniz ve sanatçınızı ziyaret edemiyorsanız, takıyı değiştirmek için boyutunu ölçebilirsiniz. Mevcut takınızı nasıl ölçeceğinize dair en küçük ayrıntılara geçelim.

İyileştirilmiş piercing vücut takılarınızı nasıl ölçersiniz.

Piercing veya vücut takılarınızı kullanmadan önce ve sonrasında ellerinizi yıkayın.

İhtiyacınız olanlar:

  • El sabunu
  • Cetvel / Kumpas
  • Bir arkadaşınızdan yardım

Kendiniz ölçerken dokunun serbest olduğundan emin olun. Sonucu değiştirebileceği için dokuyu asla manipüle etmemelisiniz.

Takı boyutunu nasıl ölçersiniz

Takılar iki parçaya ihtiyaç duyar. Biri piercinginizin üzerinde duran dekoratif parça olan uç ( üst parçası olarak da bilinir), diğeri ise delinen yerin içerisinde kalan parçasıdır genelde bar çubuğu/labret olarak bilinmektedir.

Stüdyomuzda bakım sürecinde ve rahat kullanım açısından en ideal olan çoğunlukla dişli uçlar düz diskli bar kullanıyoruz.

Doğru bar uzunluğunu nasıl ölçebilirim

Giriş yarası ile çıkış yarası arasındaki dokunun genişliğini ölçmeniz gerekecektir. Bu, kendi başınıza düzgün bir şekilde ölçmek karmaşık hal alabilir, birinden yardım istemenizi öneririz.

Her ikinizin de elleriniz temiz olması gerekmektedir ve dokunun dinlenmiş bir durumda olduğundan emin olun. Bir cetvel veya temiz bir kumpas ile giriş deliği ile çıkış deliği arasındaki boşluğu ölçün.

Piercinginiz doğru bir açıda ise, piercing barının arkasındaki diskini ve nereye oturacağını da hesaba katmalısınız. Kulak piercinginiz çok sıkı ve dar olmaması gerekmektedir.

Çoğu vücut takıları bir inç kumpas ölçülür. İnç ölçümüne aşina değilseniz, bedeninizi milimetre (metrik sistem) ile ölçebilirsiniz. Metrik ve inç ölçü tablosunu kullanabilirsiniz.

İnç

16/03"
7/32"
1/4"
9/32"
5/16"
3/8"
16/07"
1/2"

milimetre

4.8mm
5.5mm
6.4mm
7.2mm
7.9mm
8.7mm
9.5mm
11mm
13mm

Bar kalınlığını nasıl ölçersiniz

Piercing barı, vücudunuzdan geçen çubukun kalınlığıdır. Piercinglerin bar kalınlıkları milimetre üzerinden bakılmalı ve üretilen piercingler aşağıda verilen milimetre kalınlıklarındadır.

milimetre

0.8mm
1mm
1.2mm
1.6mm
2mm

Şu anda 1mm ‘den daha ince bi takı kullanıyorsanız, muhtemelen takıyı takabilmeniz için profesyonel yardıma ihtiyacınız olacak. Genelde piercing stüdyolarında uygulanan 0.8mm ve 1mm den daha büyüktür, bu nedenle yeni piercing bar kalınlığına eşitlememiz gerekir.

Piercinginizi ölçmek için yazdırılabilir dosyayı indirmek için yukarıdaki gösterge resmine tıklayın. %100 orijinal boyutunda yazdıracağınızdan ve kayıt boyutunuzun a4 olduğundan emin olun.

Halka piercing takılarınızı nasıl ölçersiniz

Dişli halka ve tıkırtı halka iki ölçüme sahiptir:

  1. Halka görünümü
  2. Halka çapı

Halkaların piercinglerin en iyi sonuç alabilmeniz için profesyonel tarafından yaptırın, halka yerleşimini doğru ölçülen ve takılan takılar rahat kullanımlığı sunmaktadır.

Yeni takı alışverişi yapmak için  bar boyutlarından kaynaklı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz, ancak takınızı takabilmeniz için en rahat takıyı takabilmenize ve görünümünü elde etmenize yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Kendinizi boyutlandırma ve kendi takınızınızı takamıyorsanız ve kendinizden emin değilseniz, kendinizi asla kötü hissetmeyin. Yardım etmek için buradayız. Stüdyomuzu ziyaret edin ve sanatçılarımız sizlere yardımcı olmaktadır mutluluk duyacaktır.