DÖVME BAKIMI UNSURLARI

DÖVME BÖLGESİ KAPATILMASI

Dövme bittikten sonra dış etkenleri ve elbise temaslarını önlemek için streç film ile dövme bölgesi kapatılır. Dövme sonrası artık orası bir açık yaradır, açık yaralar bakteri ve enfeksiyon için büyük bir üreme alanıdır. Dövme bölgesi kapatıldıktan sonra (streç film) bandajını 2 saat maximum 3 sonra çıkartıyorsunuz .

DÖVME TEMİZLEME VE BAKIMI

Streç Filmi çıkardıktan sonra, ilk şey dövme bölgesini temizlemek/yıkamaktır. Temiz bir cam şişenin içerisine içme suyunuzdan koyup içerisine biraz protex antibakteriel sabun ile karılştırıyorsunuz. Dövme bölgesini hafifçe yıkıyıp tekrar içme suyu ile duruluyorsunuz, buDövme bölgesi durulandıktan kağıt havlu peçete ile ovmadan kuruluyorsunuz , size verilen dövme bakım kremini ufak tabaka şeklinde sürüp yediriyorsunuz. İlk üç gün evinizden çıktığınızda dövme bölgesini sarmalısınız ve bunu en geç 3 saat sonra çıkartıp tekrar temizleyip değiştirmelisiniz.

Dördüncü günden itibaren dövme bölgesini temizlemeye devam ediyorsunuz streç film kullanmıyorsunuz. Duşa girerken dövme bölgesini saf katı vazelin ile kaplayıp duş alabilirsiniz vazelini dövme yaptırıldıktan hemen sonra her duş alımında bir hafta boyunca vazelin sürüp gireceksiniz . Duştan sonra vazelini kağıt havlu peçete ile temizleyip tekrar içme suyu ile temizleyip kuruladıktan sonra bölgeye dövme bakım kremini uygulayacaksınız.

DUŞ, HAVUZ, SAUNA VE HAMAM

Duşa girebilirsiniz, sıcak su ve saunalar dövmenize ciddi zarar verebilir o yüzden iki, üç hafta girmemeniz lazım. Duş jeli veya şampuan dövme bölgesine değmemesi gerek bir hafta. Havuza en az iki hafta girilmez.

DÖVME BÖLGESİ SOYULMASI

Bir kaç gün sonra dövmeniz soğan zarı kabuğu gibi soyulmaya başlıyacaktır, dövme bölgesinde kaşıntılar olacaktır. Bu durumda kaşıyıp yolmamanız gerekmektedir. Nemlendirici losyon (bepanthol bebek pişik merhemi) kullanmamanız lazım. Dövme bölgesindeki kabuklar kendiliğinden dökülecektir.

GÜNEŞTEN DÖVME KORUMA

Çok temiz yapılan dövmenizi bile berbat edebilir, Doğrudan güneş ışığından korumak için en az 50 ve üzeri faktörlü güneş kremleri kullanmanız lazım.

ADRES

Moda caddesi Sakız Sokak Park Palas Apartmanı,
No: 12 A Blok Daire: 3 Kadıköy/İSTANBUL
(Caferağa Spor Salonunun Karşısı)

TELEFON

Tel: 0216 822 0502
Whatsapp: 0530 669 25 80

EPOSTA

kadikoybodyart@gmail.com

SORUNUZ MU VAR?

Lütfen bize yazmaktan çekinmeyin.