fbpx
X
Back to the top
X

1000 TL Değerinde Hediye Kartı kazanın (🤞)

Dövme, piercing veya takılara yönelik 1000 tl değerindeki hediye kartını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 
blank

PIERCING BAKIMI

ÖNEMLİ

1. Bakım sürecinde, Piercinginizi çıkartmayın ve değiştirmeyin.
2. Piercing bölgesine sadece temiz elleriniz ile dokunun. Mutlaka piercing bölgesine dokunurken ellerinizi yıkayın.
3. Takıyı çevirmek, bükmek veya döndürmek gibi eylemler iyileşme süreci içerisinde yapmamalısınız; temizlerken, takıyı mümkün olduğunca hareket ettirmekten kaçının.

PİERCİNG BÖLGESİNİN İYİLEŞME SÜRECİNDEYKEN YAPMAMANIZ GEREKENLER

Enfeksiyondan şüpheleniyorsanız, piercinginizi çıkartmayın; piercing yaptırdığınız sanatçıya veya doktora danışmalısınız. “ Piercing bölgesi enfeksiyon kaptığını düşünüyorum – ne yapmalıyım?” Başlığı altındaki SSS bölümüne bakabilirsiniz.
İyileşme sürecinde piercing bölgesine makyaj ve kokulu cilt bakım ürünlerini doğrudan piercing bölgesine uygulamayın.
Önerilen miktardan daha fazla piercing bölgesini temizlemeyin; Ekstra temizlik, kuruluğa ve tahrişe neden olmaktadır.
Takıyı hareket ettirmeyin, piercinginizin üzerine dar kıyafetler giymekten kaçının ve piercinginizin topuyla oynamayın.
Yeni piercinginiz ile 2 hafta havuz veya doğal su göllerine girmemenizi tavsiye ederiz.
Alkol, hidrojen peroksit veya Piercing Bakım Süreci bölümünde listelenmemiş herhangi bir solüsyon veya krem kullanmayın.

BAKIM ÜRÜNLERİ

Piercing için hazırlanmış, tıbbi sınıf bir antimikrobiyal piercing spreyi olan OPTİMUS’u öneriyor ve satıyoruz. Bir eczaneden satın alıcaksanız eğer, teramisin veya fucidin kremler kullanabilirsiniz.
Önemli: Triklosan içeren sabunlardan kaçının.
Ek olarak, Fizyo gibi önceden paketlenmiş steril bir salin çözeltisini öneririz. Eczaneden satın alıyorsanız, ürünün “Tuzlu su yara yıkama” olarak etiketlendiğinden ve yalnızca sodyum klorür (deniz tuzu) ve su içerdiğinden emin olun.
Not: Çok fazla tuzlu suda iyi gelmeyebilir, piercing bölgesini tahriş edebilir.

TEMİZLEME TALİMATLARI

Ellerinizin temiz olduğundan emin olun, günde bir kez piercing bölgesinin her iki tarafındaki (giriş ve çıkış) küçük miktar antibakteriel sabun ile takının görünen kısımlarını itmeden veya hareket ettirmeden temizleyin.
30 saniye boyunca temizledikten sonra, tüm kalıntıları gidermek için iyice durulayın.
Temiz bir kağıt havlu ile kurulayın veya kendiliğinden kurumasına bırakın. Bakterileri barındırabildiklerinden bez havlu kullanmaktan kaçının.
Ayrıca, günde en az bir kere okyanus suyunun vücudunuz tarafından emilmesini tavsiye ederiz. Okyanus suyu çözeltinizle temiz bir kağıt havlu ile piercing bölgesinin her iki tarafına 5-10 dakika boyunca hafifçe uygulayın.
Tuz kalıntılarını gidermek için bölgeyi daha sonra ılık suyla hafifçe durulayın.

SSS

İyileşme sürecinde yaşanacak normal şeyler şunlardır:
Orta derecede şişme ve kızarıklık ile birlikte rahatsızlık vermiyecek miktarda rahatsızlık veya ağrı olması.
Bölgenin iyileşme sürecindeki ilk hafta boyunca bir miktar kanama veya kabuklanma.
Piercing çevresinde kuruyan berrak beyaz/sarımsı sıvı.
Tüm iyileşme süreci boyunca yanma veya hafif kaşıntı / zonklama hissi.

ÖZEL HUSUSLAR

1. Dişli takılar için, toplarını günlük olarak kontrol ettiğinizden ve gerektiğinde sıktığınızdan emin olun.
2. İlk Piercinginizi taktırdıktan sonra şişmenin ve tahriş azaldığında sıkışmasını veya bölgenin hasar görmesini önlemek için büyük piercing barını ufak ile değiştirin.

Piercing bölgesi enfeksiyon kaptığını düşünüyorum – ne yapmalıyım? 
Piercing bölgesi enfeksiyon oluşmuş ise, aşağıdakilerle karşılaşırsınız:
Piercing bölgesi anormal derecede kızarık, şiş, ağrılı ve dokunulduğunda sıcak olacaktır.
Piercing bölgesi yeşilimsi, kötü kokulu irin salgılaması (kabuktan çıkan sıvı, normal sıvıdan belirgin şekilde farklıdır).
Enfeksiyon ise, TAKINIZI ÇIKARTMAYIN. Piercing çıkarılırsa, piercing bölgesi hemen iyileşmeye başlayacaktır; bu enfeksiyonun cilt altına sıkışmasına neden olabilir ve bu da apseye yol açabilir. Enfeksiyon bölgesini tedavisi için antibiyotik krem almanız için mümkün olan en kısa sürede doktorunuza yada aile hekimini ziyaret etmeniz önemlidir. Doktorunuz enfeksiyonun azaldığını onayladıktan sonra, piercinginizi kullanmak istemiyorsanız, güvenle çıkartabilirsiniz.

Not: Piercinginizin bir yere çarpması veya takılması, şişmesine veya tekrar kanamasına neden olabilir; bu normaldir ve geçicidir, tahriş geçene kadar piercing bölgesini temizleme talimatlarına bakabilirsiniz.

Piercingim düştü, ne yapmalıyım?
Ne yazık ki, yıllardır kullanılan iyileşmiş olan piercingler bile, takı çıkarıldıktan hemen sonra iyileşmeye başlayabilir. İlk iyileşme süresi içerisindeyseniz, hemen hemen tüm durumlarda takının çıkarılması piercing kaybına neden olmaktadır. Bilgili bir piercing sanatçısı ile mümkün olan en kısa süre içerisinde yardımcı olmasını öneririz.

Piercingimdeki şişlik nedir? Keloid mi oluşuyor? 
Piercing bölgesinde bir veya iki tarafında oluşan bir “yumru”, kıkırdak veya hareketli alanlarda olduğu gibi, iyileşmesi zor olan piercingler için yaygın bir problem olabiliyor. Genellikle keloidler ile karıştırılır, bu şişlikler genellikle hipertrofiktir. Hipertrofik, vücudunuz piercingi iyileştirmeye çalıştığından meydana gelir, ancak üzerine yatma, piercingi hareket ettirme bunun oluşumu sağlamaktadır.

Yumrudan nasıl kurtulabilirim? 
Hipertrofik çok rahat tedavi edilebilir. Düzenli temizlemenize ek olarak, günde iki kez bir papatyayı kompres yapıp deneyebilirsiniz:
Suyu kaynatın ve bir bardak papatya demleyin (saf papatya olduğundan ve başka hiçbir katkı maddesi olmadığından emin olun.)
Çayın sizi yakmayacak kadar soğumasına izin verin, ancak yine de sıcak olsun.
Çayın içine temiz bir kağıt havlu (veya çay poşetinin kendisini kullanabilirsiniz) ve doğrudan şişlik bölgesine uygulayın. Havlu peçete / çay poşeti tamamen soğuyana kadar birkaç dakika boyunca hafifçe bastırın.
Havlu / çay poşetini, tekrar ıslatabilir ve isterseniz birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Bunu günde en az iki kez yaparsanız, şişlik bir hafta içinde inmeye başlayacaktır.
Havlu / çay poşetini, tekrar ıslatabilir ve isterseniz birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Bunu günde en az iki kez yaparsanız, şişlik bir hafta içinde inmeye başlayacaktır.

PIERCING SONRASI BAKIM ÜRÜNLERİ

Piercingler için tasarlanmış, özel olarak formüle edilmiş Türkiye yapımı bir vegan solüsyonu olan Optimus’u öneriyor ve satıyoruz. Eğer eczaneden satın alacaksanız, Okyanus suyu satın alabilirsiniz “Yara Yıkama” etiketli olduğundan ve sadece sodyum klorür (deniz tuzu) ve su içerdiğinden emin olun.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İyileşme sırasında yaşanacak normal şeylerden bazıları nelerdir?
 • Orta derecede şişlik ve kızarıklık ile birlikte az miktarda rahatsızlık veya ağrı görülebilir.
 • İyileşmenin ilk haftasında biraz kanama veya kabuklanma.
 • Sıklıkla piercing alanın etrafındaki “kabuklara” ve takıda kuruyan beyaz / sarımsı sıvı.
 • Tüm iyileşme süresi boyunca hafif kaşıntı veya yanma / zonklama hissi.
Sanırım piercingim enfekte olmuş, Ne yapmalıyım?

• Enfeksiyon kapmış piercing bölgesi anormal derecede kırmızı, şişmiş, ağrılı ve sıcak olacaktır.

• Piercing bölgesi yeşilimsi, kötü kokulu bir irin salgılar (
kabukların ürettiği normal sıvıdan belirgin şekilde farklıdır ).

Piercing enfekte olmuşsa, TAKIYI ÇIKARMAYIN. Takı çıkarılırsa, piercing yuvası hemen
iyileşmeye başlayacaktır; Bu, enfeksiyonun cildin altına sıkışmasına ve
apse olmasına neden olabilir.

Enfeksiyonu tedavi etmek için antibiyotik almak için doktorunuzu veya en yakın aile hekimize kısa zamanda ziyaret etmeniz önemlidir. Doktorunuz enfeksiyonun azaldığını doğruladıktan sonra,
artık takıyı takmak istemiyorsanız takıyı güvenle çıkarabilirsiniz .

Not: piercing bölgesine aniden çarpma veya takılması tekrar şişmesine veya kanamasına neden olabilir; bu normaldir ve
geçicidir, tahriş azalıncaya kadar temizleme talimatlarını izleyin.

Piercingimdeki bu yumru nedir? Keloid mi oluştu?

Piercinginizin bir veya her iki tarafında oluşan bir “yumru”, kıkırdak veya hareketli bölgelerdeki gibi iyileştirilmesi daha zor olan bölgeler için yaygın bir sorun olabilir. Genellikle keloidlerle karıştırılır, bu şişlikler genellikle hipertrofik skardır. Hipertrofik yara izi, vücudunuz delmeyi iyileştirmeye çalışırken, basınç (örneğin üzerinde uyumaktan), takıları hareket ettirmek veya kabuklardan / kabuklardan yolmak gibi eylemleden ortaya çıkmaktadır.

Yumrudan nasıl kurtulabilirim?

Hipertrofik skar çok tedavi edilebilir. Düzenli temizlemeye ek olarak, günde iki kez bir papatyayı press yaparak deneyebilirsiniz :
• Suyu kaynatın ve bir bardak papatya çayı demleyin (saf papatya olduğundan ve başka katkı maddesi içermediğinden emin olun.)
• Çayın yanmayacak kadar soğumasını bekleyin, ancak yine de sıcak olsun.
• Temiz bir kağıt havlu peçete veya pamuku çaya batırın (ya da çay poşetini kullanabilirsiniz) ve doğrudan yumru bölgesine uygulayın. Havlu / çay poşeti tamamen soğuyana kadar birkaç dakika hafifçe bastırın.
• Havlu/ pamuk ve çay poşetini tekrar ıslatabilir ve isterseniz birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Bunu günde en az iki kez yaparak yumru bir hafta içinde iyileşmeye inmeye başlayacaktır.

Piercingim düştü, ne yapmalıyım?

Ne yazık ki, yıllarca boyunca takılan piercing bile takı çıkarıldığında hemen iyileşmeye başlayabilir. Hala ilk iyileşme sürecindeyseniz, hemen hemen tüm durumlarda takıları çıkartmanız piercinginizin kaybına neden olacaktır. En kısa sürede size yardımcı olacak profesyonel bir sanatçıdan yardım almanızı öneririz; uygun ekipman ve profesyonel sanatçı ile yine de kurtarılması olasılığı vardır.

Bize yaptırmak istediğiniz işlemi anlatın!

  Fikrinizi bize anlatmak için aşağıdaki formu doldurun.
Tahmini fiyat ve ne kadar zamana ihtiyacınız olacağı konusunda sizinle iletişim kuracağız.

  ADINIZ

  E-POSTA

  KONU

  NUMARANIZ

  Yeni dövmenizi yaptırmaya hazır mısınız?

  Dövme stüdyomuz, Kadıköy Caferağa spor salonun tam karşısında bulunması kolay bir konumdadır. Dövme ve piercing görüşmesi için günün açık olduğumuz tüm saatlerinde ziyaret edebilirsiniz. Randevu almanıza gerek yoktur.

  ADRES

  Caferağa Mah. Sakız Sokak Park Palas Apartmanı,
  No: 12 A Blok Daire: 3
  Kadıköy/İSTANBUL

  (Caferağa Spor Salonunun Karşısı)

  HİZMETLERİMİZ

  Dövme, Dövme kapatma, Piercing, Piercing Takıları ve Kalıcı Makyaj

  STÜDYO AÇILIŞ SAATLERİ
  7 GÜN / HAFTA

  12:00 - 21:00

  TELEFON

  Tel: 0216 418 0085
  Whatsapp: 0530 669 25 80

  © Tüm resim ve içeriklerin telif hakkı saklıdır. Kadıköy Body Art 2011 - 2020

  payment-methods
  WhatsApp
  1
  Scan the code
  WhatsApp
  Merhabalar 👋
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?