Kadıköy Tattoo | Profesyonel Kalıcı Dövme Stüdyosu Dövme Fiyatı Sormak İçin tıkla
 
Kadıköy Tattoo İnstagram Kadıköy Tattoo Facebook Kadıköy Tattoo Twitter Kadıköy Tattoo Google Plus Kadıköy Tattoo Tumblr Kadıköy Tattoo Pinterest
Kadıköy Tattoo İletişim
ADRES VE YOL TARİFİ İÇİN TIKLAYINIZ
 
Anasayfa Galeri Dövme Bakımı Dövme Makaleleri Piercing Dövme Ücretleri Studio BLOG İletişim
   
 
  • KADIKÖY TATTOO ÇALIŞMALARI
  • KADIKÖY TATTOO ÇALIŞMALARI
     PANO
  kadıköy dövme
 
   

Önemli Bilgiler

DÖVME VE STERİLİZASYON   DÖVME FİYATI NASIL HESAPLANIR ?

DÖVME TARİHİ

taş devrindeki dövme tarihi

Taş devrinden günümüze kadar uzanan dövme (tattoo) tarih boyunca dövme sembolleriyle ve gelenekleriyle büyüleyici olmuştur. 1991 yılında ir Neolitik avcı bir buzul buldu, araştırmalara göre bulunan buzulun dizinde dövme vardı.


Tarihin bu dönemine ayit birçok dövme malzemeleri bulundu, bu dövme (tattoo) ekipmanları kırmızı aşı boyaları ile karışık kilden yapılmış keskin balık kılçıklarıyla yapılmıştır. Mürekkebi yani dövme boyasını balık kılçığı ile deriyi delerek boyayı enjekte ediliyordu.

ilk dövmeli adam, mumya

Dövme hakkında bulunan kanıtlar korunmuştur, eski insan kalıntıları Tirol bölgesinde ( Ekim 1991 de bulunan meşhur “Otzi”, buz adam yaklaşık 5550 yıl önce yaşayan birisine ait). İtalya ve Avusturya arsında “Ötzi” luce çeşitli mumyalanmış deriler (tibbi amaçlı olduğu söylenen) dövmeler, aslında bugune kadar bulunan en eski dövmeli adam.

 

Üst Paleolitik dönemde dövme uygulamasının en iyi örneklerinden birisidir, Fransız Pyrenes mağaralarda arkoolojik kazılarında bulunan açık fiziksel kanıtlarını ve birçok dövme motifleri bulunmuştur.

Almanya aynı zamanda vücut süsleme sanatı ile ilgili uzun bir geçmişe sahiptir. 1988 yılında bir mağarada yapılmış Hohlenstein rakamı bulundu, 32.000 yıl öncesine tarihlenen bu dövmeler ön kollarda bulunan ince çizgiler uzmanlar tararfından tam olarak onaylanmasada bu çizgiler dövmeyi temsil etmektedir. Afrika’da, Nagada dövmeler kadın bedenlerini gösteren terrakottaları bulundu.

dövme tarihinin en iyi örnekleri "Dövme Tarihinin en eski dövmeli adamı"

kadıköy dövme

ESKİ MISIRDA DÖVME TARİHİ

eski mısırda dövme tarihi"Mısırı anlatan dövme kültürü"

dövme tarihi mısırda"Mısırda bulunan eski mumya bir kadının elindeki dövmeleri"

mumyalara ayit dövme kalıntıları"Mısırda mağarada bulunan dövme motifleri"

 

Birçok antik kültürler bu dönemde Mısırlılar için hayat inançlarının önemine, ölümden sonraki hayat için bir çeşit mesaj olarak kullanılan dövmeler bir gösterge içeren rol halindeydi. Eski Mısırlılılar dövmeleri ölümden sonraki hayat” ile ilgili inançları ve ritüelleri ile ilişkilendirilmiştir.

Bu yaygın dönemde mumyalarda bulunan dövmeler dini inançları kapsıyan dövme motifleriydi. Orta krallık döneminde dövmeler çok popüler oldu ve sosyal ve kültürel uygulaması olarak kabul edilmiştir.

Mumyalanmış bedenler gibi eski XI Hanedanlığı (2160 1994 BC) dövmeye uzanan elde farklı şekiller gösterilirken görüntülendi. Bu dönemin en ünlü mumyalarından birisi Amunet, Teb şehrinde keşfedilen tanrıça Hathor, bir rahibe olduğu sanılıyor. Bu kadın mumyasında çizgi ve noktalardan oluşan, vücudunun çeşitli bölgelerinde dövmeler görüntülendi. Dövme tasarımları açıkça mumyanın cilt üzerinde bile çıplak gözle görünebilir. Bu döneme ayit pek çok diğer kadın mumyaları bazen karnın alt kısmını yara izi yaparlar, Vücud süslemesi olarak gösterilen bu kazıma Afrika’nın bazı bölgelerinde bugün hala çok popülerdir. Bu nokta ve tire dövmeler serisi koruyucu sembolizmidir ve kadınların doğurganlık zamanlarına yakın olduğunu anlatmaktadır. Elmas şekilleri evrenin ve annelik ilkel kadın gücü ile ilgilidir.

 

 

JAPONYADA DÖVME KÜLTÜRÜ

japonyada dövme kültürü"japonyada dövme kültürü"

japonyada yüzlerine yapılan dövmeler"japonyada yüzlerine yapılan dövmeler"


Ainu Japonya orjinalleridir, onlara sürekli gülümsesmeyi seven kadınlarına menarş gelen, ağız çevrelerinde dövme olan, ağız kenarı köşesinden hatları dışında yapılmıştır. Onlar yavaş yavaş bunu evlilere yapılmaya başlamıştı.Japon işgaline kadar, Tayvan, Taroko yerli halkın yetişkinlerinin yüzlerine dövme yapmasına alışık olmuştur. Gençlerin öğrendiği gençlik avcılıklarında, her başarılarında dövme yapılmıştır. Yüzlerine yapılan dövmeler, ölümden sonra Cennet Gökkuşağı köprüsü’nden geçiş olarak inanılıyordu

Japon ve Çin sömürge idarelerinde sadece dövme uygulaması yasaklandı. Doksanlı yıllarda, antik Taroko nüfusu yüzlerinde dövme olanlar hemen kayboldular. M.Ö Onuncu yüzyılda dövme Japonya’ya geldi. Japon kültürü içine yerleştirildikten sonra, dövme vücut süsü olarak V yüzyılda İmparator tarafından kullanılmıştır ve giderek Japonya’da popüler hale gelmiştir.
Dövme Batı’da antik kökleri ve önemli bir kültür haline ve özellikle pasifik’te yaygın hale gelmiştir. Ainu geleneksel yüz dövmeleri tekrar yapılmaya başlandı. Nitekim M.Ö. 3000 yılından kalma mezarlar kurtarıldı eski Japon kil heykelciler, yaşayan temsil insanları yeraltı yolculuklarında ölülerin yüzlerindeki dövmeleri kaydetmiştir.

 

"Japonyada Yakuza Dövme Tarzının Tarihi"

Kofun döneminde (300-600 AD) sırasında, yüz dövmeleri negatif bir ilişkisinden edinilen ve cezalandırma biçimi olarak kullanılan ve dokunulmaz sınıfları, hinin ve ETA tanımlamaları için. Gövdeleri ve Sırtları modern Japon dövmeleri, kollar ve bacaklar Edo (1600-1800) döneminde geliştirilen ve alt sınıfının geniş kesimleri tarafından icra edilmiştir. Tam vücut dövme görüntüleri ve stilleri muhtemelen on dokuzuncu yüzyılda china Shui-hi Chua (Japonca Suikoden) yapmıştır. Kuniyoshi sürümleri illüstrasyon kahramanları ve son derece stillize yaratıklar vardı. Efsanevi savaşçıların efsanevi savaş sahneleri, rüzgar, çiçek, kiraz çiçekleri, krizantem dalgaları ile çevrilidir. Yüzyılın bu romanı ve ahşap blok baskıları görüntülenen Japon dövme (tattoo) (DeMello 2000) için ikonografik kelime oluşmuştur.

Geisha vücut metresi atıftında işaretler ile onların rütbelerini göstermek için dövmeler uygulanmatadır. Burada bulunan notlarla Japonya’da Horinomi estetik kullanımı dövme alışkanlığı suçluları işaretlemek amaçlı vardı. Bu işaretler aşağıdaki heryerde yaşam için kınanması gereken bireyleri isyanı hukuk ile utanç işareti olarak amaçlanmıştır. Tüm vücud dövmeleri olan japonya’da şüpeli gruplar aranmaya başlandı. Bu istenmeyen genellikle dönüşüm hem kendi seçtikleri görüntüleri ile kendilerini dövme ile süslemişlerdir. Orjinal dövme anlamı ve sebebiyet veren Yakuza Irezumi ( Yakuza Mafyası )

 

DÖVME MAKALELERİ :

DÖVME FİYATLANDIRMASI (14.01.12, Gönderen: Şenol)

Dövme fiyatlandırması stüdiomuzda cm2 üzerine göre hesaplanmamaktadır. Dövmenin işçiliğine, rengine veya gölgesine, ebatına ve detayına göre fiyat verilmektedir. Sıgara paketi kadar orta dereceli zorlukta olan renkli dövme fiyatı ortalama 300 ile 500 arasında değişmektedir.

Devamını oku

 
DÖVME KAPATMA & YENİLEME (02.04.12, Gönderen: Şenol)

Dövme kapatma işlemi bir o kadarda geri dönüşümü olmayan birşeydir. Dövme sildirmeniz yerine bence şık ve güzel dövmeyle kapatmanızı öneririm. Çünkü dövme silme işleminde dövme yerine orada bi leke görüntü kirliği olabilir, günümüzde dövme silme sonuçları hiçbir zaman %100 değildir. Hatta bazen hüsranla bile karşılaşılabiliyor. Dövme kapatma yani Cover - Up işleminde kişiye özel dövme tasarımı uygulamaktayız. Unutmayınki dövme kapatmada ... Devamını oku

 
DÖVME STUDIO VE DÖVMECİ SEÇİMİ

(23.08.12, Gönderen: Şenol)

Hepimiz güzel dövme temiz dövme yani, iyi işçilikli dövme isteriz. Ancak dövme modelini tattoo stüdyolarında gezildiğinde daha ucuz fiyat alındığında orada yaptırılıyor. Günümüzde pahalı olan herşey güzeldir, kötü olanıda vardır illaki ama genellikle bu şekildedir. Dövme yaptırmadan önce dövme sanatçınızın portfolyosuna bakın, dövme sanatı hakkında ne kadar bilgisi olduğuna bakın araştırın yani bu işi nasıl yaptığını kötü mü yapıyor, baştan sağma mı yapıyor ... Devamını oku


Dövme Videolarıfacebookta bizi bulun

Dövme Kataloğu

Dövme Katalogu, Aslan Dövmesi, Kartal Dövmesi, Tribal Dövme, 3 Boyutlu Dövmeler, Renki Dövme, Gölgeli Dövme, Yazı Dövmeleri


Kadıköy Tattoo Kalıcı Dövme, Yaptığımız işler


Profesyonel Dövmeci

KADIKOYTATTOO.NET

Kadıköy Body Art, 2010'da İstanbul Kadıköy'de Şenol Başsu Tarafından kurulmuştur.

Randevu ile çalışmaktayız lütfen yaptırmak istediğiniz dövme modelini buraya tıklayarak formu doldurup enini boyutunu belirterek fiyat alabilir randevu alabilirsiniz.

İstek ve yorumlarınız için lütfen ziyaretçi defterinden yorum bırakabilirsiniz.

Herhangibir soru ve görüşleriniz içinde ayrıca bize telefon ve e-mail den ulaşabilirsiniz.

E-mail : kadikoybodyart@gmail.com
Telefon :
0531 524 79 33

 
    Anasayfa  Tattoo   Dövme Fiyatları   Kalıcı Makyaj   Piercing  Dövme Makaleleri   Dövme Bakımı  Dövme Modelleri  İletişim Yukarıya çık
Kadıköy Tattoo | Kalıcı Dövme ve Piercing Hizmeti Veren Profesyonel Dövme Stüdyosudur.

Kadikoytattoo.net © 2005 - 2014 Tüm hakları saklıdır.