Dotwork Dövmeleri

Dotwork (nokta işi) dövmeler, 2016 ve 2017 yıllarının takip edilmesi gereken dövme trendidir. Dotwork (nokta işi) dövmeler diğer dövme tarzları ile birleştirildiğinde eşsiz ve sanatsal tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Bir sonraki dövmenizi dotwork (nokta işi) düşünebilirsiniz.

Dotwork Dövme Nedir?

Dotwork, sanatçının çarpıcı bir görsel efekt için birkaç nokta dövmesinden oluşan dövme tekniğidir. Bu noktalar, görselin veya görüntünün tamamını veya sadece gölgelendirebilmek için yapılır ve gölge için kullanılan doku hareket ucu olarak bilinilir. Dotowork (Nokta işi) nde kullanılan boyalar siyah, gri ve bazen kırmızı mürekkep kullanılır.

Dotwork Dövme Tekniği

Dotwork (Nokta işi), çok zaman harcayan bir tekniktir, ancak beklemeye değer. Dövme modelinin her tam olarak her noktasını yerleştirmelidir; böyle sanatçı hem yetenekli hemde sabırlı olmalıdır. Dotwork (nokta işi) dövme sanatçılarının elle yapılan tekniğin lehine geleneksel dövme makinelerini tercih etmektediler. Elle dövülen bambo tekniği daha uzun sürmektedir, ancak bazı dövme sanatçıları bu tekniği uygulamaktadır.

Dotwork Dövme Çeşitleri

Dotwork (Nokta işi) dövmeler en sık mandalalar, geometrik ve manevi dövmelerde kullanılmaktadır.  Bununla birlikte, dotwork dövmeler her tarzda kullanılabilir. Günümüzde dotwork (nokta işi) diğer dövme tarzları ile birlikte yapılması yaygındır. Yakın zamanda popülerlik kazanmış olan dotwork dövme tarzını geometrik dövmeler ve blackwork dövmelerinin yanında bolca görebilirsiniz.