Dövme Seansınıza Gelirken Uygulanması Gerekenler:

Islak Tutun

Dövme, seansınızın günü dövme bölgesini ıslatın. Genel olarak vücut işlevini ve sağlığını korumak için her zaman nemli kalması tavsiye edilirken, dövme yaptırırken özellikle önemlidir.

İyi nemlendirilmiş halde kalmanız cildinizi daha dayanıklı yapar, bu da daha uzun dövme seanslarına dayanmasını ve dövme seansından sonra daha hızlı iyileşmenizi sağlar.

Nemlendirin

Tıpkı cildinizi içme suyuyla vucütu içerden nemlendirmeniz gerektiği gibi, cildinizi de nemlendiriciyle dışarıdan nemlendirmeniz gerekir.

Dövme seansınıza kadar hafta boyunca cildinizi günde bir veya iki kez losyonlayın. Cildinizi nemli tutmak, sizin ve dövme sanatçısı için kolaylaştırdığı için alınması gereken en kritik önlemlerden biridir. Dövme seansı işlevini etkileyebileceğinden, lütfen seansınızdan hemen önce nemlendirmeyin.

Kılları temizlemek

Üzerinde çalışılabilecek en pürüzsüz yüzeyi oluşturmak için dövme yapılacak bölgeyi tıraş edin. Tıraşa alışkın değilseniz, yardım için düzenli olarak tıraş olanlarla iletişime geçebilirsiniz. Cildin kesilmesi veya delinmesi, ne kadar küçük olursa olsun, dövme yaptırmanızı imkansızlaştırabilir, bu nedenle tıraş sırasında cildi kesmemeye dikkat edin. 

Az miktarda hafif vücut tüyleri kabul edilebilir, ancak ideal sonuçlar için tüy veya kılların olmaması en iyisidir. Eğer ağdayı tercih ederseniz, dövme uygulanıcak tarihten önce iyi yaptığınızdan emin olun. Dövme yaptırmadan önce cildinizin bir ağda balmumunun sonrasında iyileşmesi için zamana ihtiyacı vardır. (Tercih edilen bişey değildir iyileşmesi 2 - 5 günü bulabiliyor).

Tıraştan sonra, cildi nemlendirmenin sağlıklı ve dövme seansına hazır olması için önemli olduğunu unutmayın. Alkol bazlı tıraş sonrası losyonlar kullanmaktan kaçının.

Birkaç seans gerektiren dövme yaptırdıysanız eğer dövme bölgesini haftada bir ila üç kez bölgedeki kılları tıraş etmelisiniz, özellikle de çok fazla vücut kılınız varsa. Dövme sanatçısı için çalışmayı kolaylaştırmanın yanı sıra, kılların temizlenmesi nemlendirici losyonunu cildinize girmesine ve cildinizin dövme için hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

Gözenekleri Temizlemek

Cildinizdeki gözeneklerden kirleri gidermek, sizin için daha rahat ve dövme sanatçısı için daha kolay hale getirmenin başka bir yoludur. Bir lif ile veya eksfoliyan kullanarak cildi tahriş etmeden nazikçe temizleyin. Peeling, nemlendiricinin işini yapmasına yardımcı olacaktır.

Dinlenmek

Dövme öncesinde iyi bir gece uykusu şarttır. Erken yatağa girin ve bir gece öncesinde herhangi bir alkol ya da uyuşturucu maddesi kullanmayın.

Yemek

Dövme seansınıza gitmeden önce sağlıklı ve dengeli bir yemek yediğinizden emin olun. Dövme yaptırırken vücudunuz serbest kalmış gibi görünse de, dövme işlemi sırasında gerçekten çok fazla enerji harcar. Ayrıca, acıktığınızda ağrı daha da hissettirir ve bu da dövme işlemini herkes için daha tatsız hale getirir. Uzun bir dövme seansından yemek yemeye özellikle dikkat etmelisiniz.

Atıştırmalık Bulundurun (Daha Uzun Seanslar İçin)

Daha büyük bir dövme yaptırıyorsanız ve daha uzun bir seans programladıysanız, en azından hafif bir atıştırmalık getirdiğinizden emin olun. Acıkırsanız, dövme işleminde özellikle rahatsız edici kısmından uzaklaşmak için bir yol arıyorsanız, biraz atıştırma iyi gelecektir size. Çok ufalanmayan (dağılmayan) ve tek elle yenebilen bir atıştırmalık seçin.

Dövmenizi nerede yaptırdığınıza bağlı olarak, daha uzun dövme seanslarında nerdeyse her saat başı kısa bir mola verilmektedir. Bu molalar, genellikle yemek için dışarı çıkma vaktinizi karşılayacak kadar uzun değildir. Her halükarda, dövme bölgesinin kirlenmesini önlemek için dövme seansı sırasında stüdyodan ayrılmamanız gerekir.

Kırgın veya Hastaysanız

Planlanan dövme seansınıza yol açan herhangi bir hastalık devam ediyorsa, derhal dövme sanatçınızı arayın ve sanatçıyı hastalığın ölçüsünde uyarın. Sanatçınız, dövme makinasını eline almadan önce mevcut yarayı iyileştirmek için vücudunuza zaman ayırmanızı önerebilir.

Dövme Seansından Önce Ne Yapmamalı

Dövmeler, yeni hasar almış ciltlerde iyi iyileşmez, bu nedenle cilde zarar verebilecek herhangi bir şeyden kaçınılmalıdır. Buna bronzlaşma, solaryum , güneş yanığı, kimyasal losyon veya herhangi bir kesik veya çizilmesi dahildir.

Dövme seansından en az 2 gün önce ağırlık kaldırma ve yorucu egzersizlerden kaçınılmalıdır. Kaslarınıza baskı yapmak, dövme hissini şiddetlendirebilecek ve iyileşme zamanını etkileyebilecek şişlik ve ağrılığa neden olabilir. Ayrıca, cildiniz normale döndüğünde dövmenizin bozulmasına neden olacak şekilde cildinizin hafifçe gerilmesine neden olabilir.

Dövme Seansında Yapmanız Gerekenler:

Yalnız gel

Çoğu dövme stüdyosu, bu anınızı paylaşmak için bir arkadaşınızı veya diğer önemli şeyleri getirmenize izin verirken, genellikle dövme sırasında yaptırmayan kişi sanatçının tarzına müdahile edebiliyorlar. Birini getirmeniz gerekirse, dövme sanatçısı tarafından davet edilmediği sürece, belirtilen bekleme alanında kalmaları gerektiği konusunda arkadaşlarınızı uyarın .

Uygun Elbise

Rahat ve uygun elbise giyinin. Uzun bir dövme seansı için hazırlanın ve buna göre giyinin. Dar ve daraltıcı giysilerden kaçının. Dövme yapacağınız yerlere biraz dikkat edin ve giydiğiniz kıyafetlerin alanı kolayca erişilebilir kıldığından emin olun.

Konforunuz için

Eğer uzanarak dövme yaptıracaksanız veya dövme yaptırırken uzun süre yatmaya yatkınsanız yastığınızı getirebilirsiniz.

Eğlenebileceğiniz Araçları Getirin

Dövme yaptırmak heyecan vericidir, ancak dövme yaptırmak bazen sıkıcı olabilir. Dövme sanatçınızı rahatsız etmeyecek bazı müdahaleci olmayan oyun konsollarını getirebilirsiniz, zaman geçirmek ve kendinizi acıdan uzaklaştırmak için harika bir yoldur. Bazı pasif eğlence için bir mp3 çalar, tablet veya dizüstü bilgisayar gibi taşınabilir araçları getirmek hoşunuza gidebilir. Film, müzik ve TV iyi, ancak hareket gerektiren herhangi bir şey - video oyunları oynamak gibi - izin verilmemektedir, bu yüzden taşınabilir oyunları evde bırakın.

Acele etmeyin

Bir dövme yaptırmak için stüdyodan içeri girdiğinizde, rahatlayın ve sanatçının zaman geçirmesine izin verin. Dövme seansınızdan hemen sonra arkadaşlarınızla sözleşmeyin. Acele ediyorsanız, aciliyet havası yaratacaksınız dövme sanatçınızın çalışmasını etkileyebilir.

Kafa yapan maddeler

Dövmenin yapıldığı gün dövme yapılan alana herhangi bir ağrı kesici veya topikal krem kullanmayın. Dövme seansınız sırasında reçetesiz ağrı kesiciler almak kabul edilebilir olsa da, ağrıyı uyuşturmak için çeşitli komplikasyonlara yol açabileceğinden ve dövmenizin kalitesini tehlikeye atabileceğinden, uyuşturucu ve alkol kesinlikle kullanmayın.

Dövme Yaptırırken

Dövmene Dokunma

Dövme bölgesine asla dokunmayın veya dövme sanatçısı dışındaki başka birinin dokunmasına izin vermeyin. Dövme sanatçınız steril eldiven kullanacak ve steril ekipman kullanacaktır, bu nedenle diğer temaslar kontaminasyona ve enfeksiyona neden olabilir.

Herhangi Bir Dövme Ekipmanına Dokunmayın

Ekipmanı profesyonellere bırakın. Sadece dokunduğun her şeyi kirletmekle kalmaz, steril düzeni bozulur.

Hareket Etme

Elleriniz veya vücudunuzla el hareketi yapmaya başlamadığınız sürece, oturumunuz boyunca konuşmak kabul edilebilir. Bunu yapmak dövme sanatçısını rahatsız eder ve rahatsız edici seslere neden olabilir. Sabit dur ve sabırlı ol.